Ռազմական համալսարանում անցկացվել է գիտական կոնֆերանս
Ապրիլի 8-ից 9-ը ՀՀ ՊՆ Վ.Սարգսյանի անվան ռազմական համալսարանում անցկացվել է «Ռազմաուսումնական հաստատություններում գրավչության հիմնահարցերը» խորագրով 17-րդ գիտական կոնֆերանսը:
Քննարկվել են ռազմաուսումնական հաստատությունների գրավչության բաձրացման, բարեվարքության և որակյալ կրթության վերաբերյալ մի շարք արդիական թեմաներ: Բովանդակալից զեկուցումներով հանդես են եկել ՀՀ ՊՆ Վ.Սարգսյանի անվան ռազմական համալսարանի, ՀՀ ՊՆ Ա.Խանփերյանցի անվան ռազմական ավիացիոն համալսարանի, ՀՀ ոստիկանության կրթահամալիրի, ՀՀ ԱԻՆ ճգնաժամային կառավարման ակադեմիայի, ինչպես նաև ՊՆ և ԶՈՒ ստորաբաժանումների ներկայացուցիչներ:

В Военном университете прошла научная конференция
С 8 по 9 апреля в Военном университете имени В. Саргсяна МО РА прошла 17-я научная конференция на тему “Вопросы привлекательности военно-учебных заведений”.
Обсужден ряд актуальных тем, касающихся повышения привлекательности военно-учебных заведений, нравственности и качественного образования. С содержательными докладами выступили представители Военного университета им. В. Саргсяна МО РА, Военного авиационного университета им. А. Ханферянца МО РА, Образовательного комплекса Полиции РА, Академии кризисного управления МЧС РА, а также представители подразделений Министерства обороны и Вооруженных сил.