ՀՀ ԶՈւ գլխավոր շտաբի պետն ընդունել է Իրանի դեսպանին
12 Ապրիլի, 2021 19:36ՀՀ զինված ուժերի գլխավոր շտաբի պետ, գեներալ-լեյտենանտ Արտակ Դավթյանն ապրիլի 12-ին ընդունել է ՀՀ-ում Իրանի Իսլամական Հանրապետության արտակարգ և լիազոր դեսպան Աբբաս Բադախշան Զոհուրիին և դեսպանության ռազմական կցորդ, գնդապետ Բահման Սադեղինին։
Հանդիպման ընթացքում քննարկվել են պաշտպանական բնագավառում հայ-իրանական համագործակցությանը վերաբերող հարցեր, կարևորվել է երկու երկրների բարեկամական հարաբերությունների պահպանումն ու զարգացումը։ Զրուցակիցներն անդրադարձել են նաև տարածաշրջանային խնդիրներին։

Начальник Генерального штаба ВС РА принял посла Ирана
12 Апреля, 2021 19:3612 апреля начальник Генерального штаба ВС РА, генерал-лейтенант Артак Давтян принял чрезвычайного и полномочного посла Исламской Республики Иран в Республике Армения Аббаса Бадахшана Зохури и военного атташе посольства, полковника Бахмана Садегина.
В ходе встречи были обсуждены вопросы, касающиеся армяно-иранского сотрудничества в оборонной сфере, обозначена важность сохранения и развития дружественных отношений между двумя странами. Собеседники коснулись также региональных проблем.