1-ին զորամիավորումում ամփոփվել են իրականացված աշխատանքների արդյունքները
1-ին զորամիավորումում ապրիլի 12-ին ամփոփվել են 2021 թվականի ուսումնական տարվա 1-ին եռամսյակի իրականացված աշխատանքների արդյունքները։
Զորամիավորման հրամանատարի տեղակալները զեկուցել են կատարված աշխատանքների, մարտական պատրաստականության, մարտական հերթապահության, թիկունքի ու տեխնիկական ծառայությունների վիճակի վերաբերյալ, նշել բացթողումներն ու առկա խնդիրները, դրանց լուծման հնարավոր ուղիները:
Ամփոփելով խորհրդակցության արդյունքները, զորամիավորման հրամանատար, գեներալ-մայոր Ժ. Պողոսյանը տվել է համապատասխան հանձնարարականներ և առաջադրել 2021 թ. երկրորդ եռամսյակի խնդիրները:

The results of the work carried out were summed up in the 1st Army Corps
On April 12, in the 1st Army Corps, the results of the work carried out in the first quarter of the 2021 academic year were summed up.
The deputy commanders of the army corps reported on the work done, combat readiness, combat duty, the state of rear and technical services, noted the shortcomings and existing problems, and possible ways to solve them.
Summing up the results of the consultation, the commander of the army corps, Major General J. Poghosyan gave appropriate instructions and set tasks for the second quarter of 2021.