ՀՀ պաշտպանության նախարարն այցելել է «Աստղիկ» բժշկական կենտրոն
7 Ապրիլի, 2021 18:46Ապրիլի 7-ին ՀՀ պաշտպանության նախարար Վաղարշակ Հարությունյանը, ԱԺ պաշտպանության և անվտանգության հարցերի մշտական հանձնաժողովի նախագահ Անդրանիկ Քոչարյանի և ԶՈՒ ռազմաբժշկական վարչության պետ, գնդապետ Սահակ Օհանյանի հետ, այցելել է «Աստղիկ» բժշկական կենտրոն:
Պաշտպանական գերատեսչության ղեկավարին ներկայացվել են սեպտեմբերի 27-ին սանձազերծված պատերազմի ընթացքում ծանր վիրավորում ստացած և բժշկական կենտրոնում ապաքինվող զինծառայողների առողջական վիճակն ու բուժման ընթացքը:
Բժշկական կենտրոնի ղեկավարության, բուժող բժիշկների հետ քննարկվել է ծանր բեկորային վիրավորում ստացած ժամկետային զինծառայող Հայկ Զաքարյանի բուժումն արտերկրում կազմակերպելու հարցը: Վաղարշակ Հարությունյանը շեշտել է, որ պետք է անել հնարավորը զինվորի կյանքը փրկելու համար և ԶՈՒ ռազմաբժշկական վարչության պետին հստակ ցուցումներ ու հանձնարարականներ տվել` հարցի շուտափույթ լուծման վերաբերյալ:

The RA Minister of Defense visited "Astghik" medical center
7 April, 2021 18:46On April 7, RA Minister of Defense Vagharshak Harutyunyan, Chairman of the NA Standing committee on Defense and Security Andranik Kocharyan, Head of the Military Medical Department of the Armed Forces, colonel Sahak Ohanyan, visited "Astghik" Medical Center.
The head of the Ministry of Defense was informed about the health condition and treatment of the servicemen who were seriously injured during the war unleashed on September 27 and are recovering at the medical center.
With the leadership of the medical center and the attending doctors, they discussed the issue of organizing treatment abroad for conscript Hayk Zakaryan, who received a severe shrapnel wound. Vagharshak Harutyunyan stressed that it is necessary to do everything possible to save the life of the serviceman and gave clear instructions and instructions to the head of the military medical department of the Armed Forces for the speediest solution of this issue.