ՀՀ պաշտպանության նախարարն այցելել է «Աստղիկ» բժշկական կենտրոն
7 Ապրիլի, 2021 18:46Ապրիլի 7-ին ՀՀ պաշտպանության նախարար Վաղարշակ Հարությունյանը, ԱԺ պաշտպանության և անվտանգության հարցերի մշտական հանձնաժողովի նախագահ Անդրանիկ Քոչարյանի և ԶՈՒ ռազմաբժշկական վարչության պետ, գնդապետ Սահակ Օհանյանի հետ, այցելել է «Աստղիկ» բժշկական կենտրոն:
Պաշտպանական գերատեսչության ղեկավարին ներկայացվել են սեպտեմբերի 27-ին սանձազերծված պատերազմի ընթացքում ծանր վիրավորում ստացած և բժշկական կենտրոնում ապաքինվող զինծառայողների առողջական վիճակն ու բուժման ընթացքը:
Բժշկական կենտրոնի ղեկավարության, բուժող բժիշկների հետ քննարկվել է ծանր բեկորային վիրավորում ստացած ժամկետային զինծառայող Հայկ Զաքարյանի բուժումն արտերկրում կազմակերպելու հարցը: Վաղարշակ Հարությունյանը շեշտել է, որ պետք է անել հնարավորը զինվորի կյանքը փրկելու համար և ԶՈՒ ռազմաբժշկական վարչության պետին հստակ ցուցումներ ու հանձնարարականներ տվել` հարցի շուտափույթ լուծման վերաբերյալ:

Министр обороны РА посетил медицинский центр "Астхик".
7 Апреля, 2021 18:467 апреля министр обороны РА Вагаршак Арутюнян с председателем Постоянной комиссии НС по обороне и безопасности Андраником Кочаряном и начальником Военно-медицинского управления Вооруженных сил, полковником Сааком Оганяном посетил медицинский центр «Астхик».
Руководителю оборонного ведомства было представлено о состояние здоровья и ход лечения военнослужащих, получивших тяжелые ранения во время войны, развязанной 27 сентября, и выздоравливающих в медицинском центре.
С руководством медицинского центра и лечащими врачами был обсужден вопрос организации лечения за границей призывника Айка Закаряна, получившего тяжелое осколочное ранение. Вагаршак Арутюнян подчеркнул, что необходимо сделать все возможное для спасения жизни военнослужащего и дал четкие поручения и указания начальнику военно-медицинского управления Вооруженных Сил для скорейшего решения данного вопроса.