ՀՀ պաշտպանության նախարարի հրամանով պարգևատրվել են ՌԴ ՊՆ ՌՔԿՊ զորքերի մասնագետները
2 Ապրիլի, 2021 14:18ՌԴ ՊՆ ՌՔԿՊ զորքերի մասնագետները ՀՀ ՊՆ հիգիենիկ հակահամաճարակային ծառայությունում մասնագիտական աջակցություն են ցուցաբերել 2020թ. ապրիլի 7-ից:
Գերատեսչական մեդալները ռուսաստանցի զինվորականներին են հանձնվել առաքելության ավարտի կապակցությամբ ապրիլի 2-ին կայացած հրաժեշտի պաշտոնական արարողության ընթացքում: Ընթերցվել է ՀՀ պաշտպանության նախարարի շնորհակալական ուղերձը գիտահետազոտական կենտրոնի պետին և ամբողջ անձնակազմին:
Շուրջ մեկ տարի ՀՀ զինված ուժերին աջակցություն ցուցաբերած մասնագետները ՀՀ ԶՈՒ ՌՔԿՊ զորքերի պետ-վարչության պետի հրամանով խրախուսվել են նաև պատվոգրերով ու հուշամեդալներով։
ՀՀ ԶՈՒ ռազմաբժշկական և ՌՔԿՊ ոլորտների պատասխանատուները շնորհակալություն են հայտնել գործընկերներին արդյունավետ համագործակցության համար, մաղթել ամուր առողջություն և նորանոր հաջողություններ իրենց ստանձնած պատասխանատու գործունեության ընթացքում։

The specialists of the RCBD Troops of the RF Ministry of Defense were awarded by the order of the Minister of Defense
2 April, 2021 14:18Specialists of the RCBD Troops of the Ministry of Defense of the Russian Federation have been providing professional assistance in the Hygienic Anti-Epidemic Service of the Ministry of Defense of the Republic of Armenia since April 7, 2020.
Departmental medals were handed over to the Russian military at the official farewell ceremony on April 2, on the occasion of the completion of their mission. The letter of gratitude from the Minister of Defense of the Republic of Armenia was read to the head of the research center and the entire team.
By the order of the Head of the RCBD Troops of the RA Armed Forces - Head of the Department, the specialists who have been supporting the RA Armed Forces for about a year have been encouraged with diplomas and commemorative medals.
Responsibles of the military-medical and RCBD spheres of the RA Armed Forces thanked the partners for effective cooperation, wished them good health and new successes in their responsible activities.