ՀՀ պաշտպանության նախարարը և ԶՈՒ ԳՇ պետն այցելել են «Եռաբլուր» զինվորական պանթեոն
2 Ապրիլի, 2021 14:17Ապրիլի 2-ին ՀՀ պաշտպանության նախարար Վաղարշակ Հարությունյանը և ՀՀ զինված ուժերի գլխավոր շտաբի պետ, գեներալ-լեյտենանտ Արտակ Դավթյանը, ՊՆ և ԶՈՒ ղեկավար կազմի ուղեկցությամբ, այցելել են «Եռաբլուր» զինվորական պանթեոն, հարգանքի տուրք մատուցել 2016 թ. ապրիլյան քառօրյա մարտական գործողությունների և սեպտեմբերի 27-ին սանձազերծված պատերազմի ընթացքում զոհված հերոսների հիշատակին:
Վաղարշակ Հարությունյանը և Արտակ Դավթյանը ծաղիկներ են խոնարհել հանուն հայրենիքի իրենց կյանքը զոհած հերոսների, սպարապետ Վազգեն Սարգսյանի և զորավար Անդրանիկ Օզանյանի շիրիմներին:
ՀՀ պաշտպանության նախարարը ծաղկեպսակ է դրել զոհված ազատամարտիկների հիշատակը հավերժացնող հուշահամալիրին:

Министр обороны РА и начальник Генерального штаба Вооруженных Сил посетили военный пантеон «Ераблур»
2 Апреля, 2021 14:17
2 апреля министр обороны РА Вагаршак Арутюнян и начальник Генерального штаба Вооруженных сил РА, генерал-лейтенант Артак Давтян в сопровождении руководства Министерства обороны и Вооруженных сил, посетили военный пантеон «Ераблур», отдали дань уважения героям, погибшим в ходе четырехдневных боевых действий в апреле 2016 г. и во время войны, развязанной 27 сентября.
Вагаршак Арутюнян и Артак Давтян возложил цветы к могилам героев, отдавших свою жизнь за Родину, а также к могилам спарапета Вазгена Саргсяна и зоравара Андраника Озаняна.