ՀՀ պաշտպանության նախարարը և ԶՈՒ ԳՇ պետն այցելել են «Եռաբլուր» զինվորական պանթեոն
2 Ապրիլի, 2021 14:17Ապրիլի 2-ին ՀՀ պաշտպանության նախարար Վաղարշակ Հարությունյանը և ՀՀ զինված ուժերի գլխավոր շտաբի պետ, գեներալ-լեյտենանտ Արտակ Դավթյանը, ՊՆ և ԶՈՒ ղեկավար կազմի ուղեկցությամբ, այցելել են «Եռաբլուր» զինվորական պանթեոն, հարգանքի տուրք մատուցել 2016 թ. ապրիլյան քառօրյա մարտական գործողությունների և սեպտեմբերի 27-ին սանձազերծված պատերազմի ընթացքում զոհված հերոսների հիշատակին:
Վաղարշակ Հարությունյանը և Արտակ Դավթյանը ծաղիկներ են խոնարհել հանուն հայրենիքի իրենց կյանքը զոհած հերոսների, սպարապետ Վազգեն Սարգսյանի և զորավար Անդրանիկ Օզանյանի շիրիմներին:
ՀՀ պաշտպանության նախարարը ծաղկեպսակ է դրել զոհված ազատամարտիկների հիշատակը հավերժացնող հուշահամալիրին:

The RA Minister of Defense and the Head of General Staff of the Armed Forces visited "Yerablur" military pantheon
2 April, 2021 14:17On April 2, RA Minister of Defense Vagharshak Harutyunyan and the Head of the General Staff of the RA Armed Forces, Lieutenant General Artak Davtyan, accompanied by the leadership of the Ministry of Defense and Armed Forces, visited "Yerablur" military pantheon, paid tribute to the heroes who died during the four-day hostilities in April 2016 and during the war unleashed on September 27.
Vagharshak Harutyunyan анд Artak Davtyan laid flowers at the graves of the heroes who sacrificed their lives for the sake of the homeland, as well as at the graves of Sparapet Vazgen Sargsyan and Zoravar Andranik Ozanyan.
The RA Minister of Defense laid a wreath at the memorial to perpetuate the memory of the fallen freedom fighters.