1 Ապրիլի, 2021 12:19Աջակցության միջոցառումից օգտվելու համար անհրաժեշտ է պահանջվող ներքոնշյալ փաստաթղթերն ուղարկել socmed@mil.am էլեկտրոնային փոստի հասցեով.
1. անձնագրի կամ նույնականացման քարտի պատճեն (երկու կողմից),
2. սոցիալական քարտի համարը (ՀԾՀ),
3. հիվանդության էպիկրիզի պատճեն,
4. 1-ին կամ 2-րդ խմբի հաշմանդամության ճանաչման բժշկասոցիալական փորձաքննության որոշման պատճեն (երկու կողմից),
5. հեռախոսահամարը,
6. բնակության հասցեն:
1-ին կամ 2-րդ խմբի հաշմանդամ ճանաչված այն զինծառայողները, ովքեր արդեն ներկայացրել են վերոնշյալ փաստաթղթերը, կարող են դիմել բնակության վայրում գործող ՎՏԲ Հայաստան բանկի մասնաճյուղ, իսկ խնդիրներ առաջանալու դեպքում՝ «Զինծառայողների կյանքին կամ առողջությանը պատճառված վնասների հատուցման հիմնադրամ»:
Լրացուցիչ հարցերի համար կարող եք դիմել socmed@mil.am էլեկտրոնային փոստի հասցեով կամ զանգահարել ՀՀ պաշտպանության նախարարության թեժ գիծ՝ 1-28 հեռախոսահամարով:

1 April, 2021 12:19To use this support, you need to send the necessary documents to socmed@mil.am:
4. a copy of the decision of the medical and social examination for the recognition of 1st or 2nd group disability (on both sides).
5. phone number;
6. address of residence.
Servicemen recognized as disabled of the 1st or 2nd group, who have already submitted the above documents, can apply to the branch of VTB Bank (Armenia) at their place of residence, and in case of problems - to the “Fund of compensation of damages caused to life or health of servicemen”.
For additional questions, please contact socmed@mil.am or call the hotline of the RA Ministry of Defense 1-28.