1 Ապրիլի, 2021 12:19Աջակցության միջոցառումից օգտվելու համար անհրաժեշտ է պահանջվող ներքոնշյալ փաստաթղթերն ուղարկել socmed@mil.am էլեկտրոնային փոստի հասցեով.
1. անձնագրի կամ նույնականացման քարտի պատճեն (երկու կողմից),
2. սոցիալական քարտի համարը (ՀԾՀ),
3. հիվանդության էպիկրիզի պատճեն,
4. 1-ին կամ 2-րդ խմբի հաշմանդամության ճանաչման բժշկասոցիալական փորձաքննության որոշման պատճեն (երկու կողմից),
5. հեռախոսահամարը,
6. բնակության հասցեն:
1-ին կամ 2-րդ խմբի հաշմանդամ ճանաչված այն զինծառայողները, ովքեր արդեն ներկայացրել են վերոնշյալ փաստաթղթերը, կարող են դիմել բնակության վայրում գործող ՎՏԲ Հայաստան բանկի մասնաճյուղ, իսկ խնդիրներ առաջանալու դեպքում՝ «Զինծառայողների կյանքին կամ առողջությանը պատճառված վնասների հատուցման հիմնադրամ»:
Լրացուցիչ հարցերի համար կարող եք դիմել socmed@mil.am էլեկտրոնային փոստի հասցեով կամ զանգահարել ՀՀ պաշտպանության նախարարության թեժ գիծ՝ 1-28 հեռախոսահամարով:

1 Апреля, 2021 12:19Чтобы воспользоваться данной поддержкой, вам необходимо отправить необходимые документы на электронную почту socmed@mil.am:
1. копия паспорта или удостоверения личности (с двух сторон);
2. номер социальной карты;
3. копия эпикриза болезни;
4. копия решения медико-социальной экспертизы о признании инвалидности 1 или 2 группы (с двух сторон).
5. номер телефона;
6. адрес проживания.
Военнослужащие, признанные инвалидами 1-й или 2-й группы, уже представившие вышеуказанные документы, могут обратиться в филиал Банка ВТБ (Армения) по месту жительства, а в случае возникновения проблем - в “ Фонд возмещения ущерба, причиненного жизни или здоровью военнослужащих”.
По дополнительным вопросам можно обратиться по адресу электронной почты socmed@mil.am или позвонить на горячую линию Министерства обороны РА 1-28.