Ստուգվել է մարտական պատրաստության կազմակերպման գործընթացը
31 Մարտի, 2021 16:574-րդ զորամիավորման զորամասերից մեկում ստուգվել է մարտական պատրաստության կազմակերպման գործընթացը։
Զորամիավորման հրամանատար, գեներալ-մայոր Ա. Բուդաղյանին, ըստ ուղղությունների, ներկայացվել են զորատեսակների և հատուկ նշանակության ստորաբաժանումների պատրաստության, թիկունքային և սպառազինության ծառայությունների կազմակերպման, մարտական հերթապահության իրականացման և անձնակազմի բարոյահոգեբանական ապահովման ընթացիկ աշխատանքները։ Զորամիավորման հրամանատարությունը ցուցումներ է տվել բարձրաձայնված խնդիրների լուծման ուղղությամբ համապատասխան քայլեր ձեռնարկելու վերաբերյալ։

The process of organizing combat readiness was checked
31 March, 2021 16:57In one of the military units of the 4th Army Corps, the process of organizing combat readiness was checked.
The commander of the army corps, Major General A. Budagyan, according to the instructions, was presented with the current work on the organization of readiness, rear service and armament service of the arm of the service and special purpose subdivisions, as well as current work of combat duty and moral and psychological support of personnel. The command of the army corps gave instructions on taking appropriate steps to resolve the issues raised.