ՀՀ պաշտպանության նախարարն ընդունել է Լիտվայի դեսպանին
26 Մարտի, 2021 17:57Մարտի 26-ին ՀՀ պաշտպանության նախարար Վաղարշակ Հարությունյանն ընդունել է ՀՀ-ում Լիտվայի Հանրապետության արտակարգ և լիազոր դեսպան Ինգա Ստանիտե-Տոլոչկիենեին:
Հանդիպման ընթացքում քննարկվել են պաշտպանության բնագավառում հայ-լիտվական երկկողմ համագործակցությանն առնչվող հարցեր, ինչպես նաև փոխշահավետ գործակցության հետագա ուղղությունները: Կողմերն ընդգծել են 2002 թվականին հաստատված համագործակցության դինամիկ զարգացման ապահովման անհրաժեշտությունը:
Զրուցակիցները քննարկել են նաև տարածաշրջանային անվտանգային միջավայրին առնչվող հարցերի լայն շրջանակ, ներկայացրել առկա սպառնալիքների և ակնկալվող տարածաշրջանային զարգացումների վերաբերյալ իրենց տեսակետները:

The RA Minister of Defence received the Ambassador of Lithuania
26 March, 2021 17:57On March 26, the Minister of Defence of the Republic of Armenia Vagharshak Harutyunyan received the Ambassador Extraordinary and Plenipotentiary of the Republic of Lithuania to the Republic of Armenia Inga Stanite-Tolochkiene.
Issues related to the Armenian-Lithuanian bilateral cooperation in the field of defence, as well as further directions of mutually beneficial cooperation were discussed during the meeting. The parties stressed the need to ensure the dynamic development of cooperation established in 2002.
The interlocutors also discussed a wide range of issues related to the regional security environment, presented their views on the existing threats and expected regional developments.