ՀՀ պաշտպանության նախարարն ընդունել է Լիտվայի դեսպանին
26 Մարտի, 2021 17:57Մարտի 26-ին ՀՀ պաշտպանության նախարար Վաղարշակ Հարությունյանն ընդունել է ՀՀ-ում Լիտվայի Հանրապետության արտակարգ և լիազոր դեսպան Ինգա Ստանիտե-Տոլոչկիենեին:
Հանդիպման ընթացքում քննարկվել են պաշտպանության բնագավառում հայ-լիտվական երկկողմ համագործակցությանն առնչվող հարցեր, ինչպես նաև փոխշահավետ գործակցության հետագա ուղղությունները: Կողմերն ընդգծել են 2002 թվականին հաստատված համագործակցության դինամիկ զարգացման ապահովման անհրաժեշտությունը:
Զրուցակիցները քննարկել են նաև տարածաշրջանային անվտանգային միջավայրին առնչվող հարցերի լայն շրջանակ, ներկայացրել առկա սպառնալիքների և ակնկալվող տարածաշրջանային զարգացումների վերաբերյալ իրենց տեսակետները:

Министр обороны РА принял посла Литвы
26 Марта, 2021 17:5726 марта министр обороны РА Вагаршак Арутюнян принял Чрезвычайного и Полномочного Посла Литовской Республики в Республике Армения Ингу Станите-Толочкине.
В ходе встречи были обсуждены вопросы армяно-литовского двустороннего сотрудничества в области обороны, а также дальнейшие направления взаимовыгодного сотрудничества. Стороны подчеркнули необходимость обеспечения динамичного развития сотрудничества, налаженного в 2002 году.
Собеседники также обсудили широкий круг вопросов, касающихся среды региональной безопасности, представили свои взгляды на существующие угрозы и ожидаемые региональные события.