ՀՀ պաշտպանության նախարարն այցելել է ԶՈւ զորամասեր
20 Մարտի, 2021 22:21Մարտի 20-ին ՀՀ պաշտպանության նախարար Վաղարշակ Հարությունյանը եղել է զինված ուժերի ինժեներասակրավորային, ինչպես նաև ռադիացիոն, քիմիական և կենսաբանական պաշտպանության զորամասերում:
Զորատեսակների հրամանատարները պաշտպանական գերատեսչության ղեկավարին են ներկայացրել զորամասերի ենթակառուցվածքները, իրականացվող աշխատանքները, զորանոցային և ուսումնական պայմանները: Զեկուցվել են զորամասերի մարտական խնդիրներն և զարգացման ծրագրերը:
ՀՀ պաշտպանության նախարարը նշել է, որ առաջիկայում նախատեսված են զորամասերի ենթակա անձնակազմի ուսումնամասնագիտական գործունեության պայմանների բարելավման համալիր միջոցառումներ և հավաստիացրել, որ բարեփոխումների փաթեթում որպես առաջնահերթություն սահմանված է նաև ուսումնական հնարավորությունների ընդլայնումը:

Министр обороны РА посетил воинские части Вооруженных Сил
20 Марта, 2021 22:2120 марта министр обороны РА Вагаршак Арутюнян посетил инженерно-саперные воинские части вооруженных сил, а также воинские части радиационной, химической и биологической защиты вооруженных сил.
Командиры родов войск представили главе оборонного ведомства инфраструктуру воинских частей, проведенные работы, казарменные и учебные условия. Были доложены о боевых задачах и программах развития воинских частей. Министр обороны РА отметил, что в ближайшее время предусмотрены комплексные мероприятия по улучшению условий образовательной и профессиональной деятельности личного состава подчиненных воинских частей и заверил, что расширение образовательных возможностей определено как приоритетное в пакете реформ.