19 Մարտի, 2021 20:56Մարտի 19-ին ՀՀ պաշտպանության նախարար Վաղարշակ Հարությունյանն այցելել է ՊՆ կենտրոնական կլինիկական զինվորական հոսպիտալ:
Պաշտպանական գերատեսչության ղեկավարը շրջել է հոսպիտալի մի շարք բաժանմունքներում, ԶՈՒ ռազմաբժշկական վարչության և ՊՆ կենտրոնական կլինիկական զինվորական հոսպիտալի պետերի հետ քննարկել առկա խնդիրները։
Պաշտպանության նախարարին են ներկայացվել հոսպիտալի բաժանմունքներում իրականացվող աշխատանքները և մատուցվող ծառայությունները: Առկա խնդիրների լուծման ուղղությամբ տրվել են հստակ ցուցումներ և հանձնարարականներ։
Այցելության ընթացքում Վաղարշակ Հարությունյանը հանդիպել է նաև սեպտեմբերի 27-ին Ադրբեջանի կողմից սանձազերծված պատերազմի ընթացքում տարբեր աստիճանի վիրավորումներ ստացած զինծառայողների հետ, հետաքրքրվել նրանց առողջական վիճակով, բուժման ընթացքով և շուտափույթ ապաքինում մաղթել:

19 Марта, 2021 20:5619 марта министр обороны РА Вагаршак Арутюнян посетил Центральный военный клинический госпиталь Министерства обороны.
Руководитель оборонного ведомства прошелся по ряду отделений госпиталя, обсудил текущие проблемы с начальниками Военно-медицинского управления Вооруженных Сил и Центрального военного клинического госпиталя МО.
Министру обороны представили проводимые в отделениях госпиталя работы и предоставляемые услуги. Были даны четкие инструкции и указания по решению существующих проблем.
В ходе визита Вагаршак Арутюнян также встретился с военнослужащими, получившими ранения разной степени во время войны, развязанной Азербайджаном 27 сентября, поинтересовался состоянием их здоровья, ходом лечения и пожелал им скорейшего выздоровления.