19 Մարտի, 2021 20:56Մարտի 19-ին ՀՀ պաշտպանության նախարար Վաղարշակ Հարությունյանն այցելել է ՊՆ կենտրոնական կլինիկական զինվորական հոսպիտալ:
Պաշտպանական գերատեսչության ղեկավարը շրջել է հոսպիտալի մի շարք բաժանմունքներում, ԶՈՒ ռազմաբժշկական վարչության և ՊՆ կենտրոնական կլինիկական զինվորական հոսպիտալի պետերի հետ քննարկել առկա խնդիրները։
Պաշտպանության նախարարին են ներկայացվել հոսպիտալի բաժանմունքներում իրականացվող աշխատանքները և մատուցվող ծառայությունները: Առկա խնդիրների լուծման ուղղությամբ տրվել են հստակ ցուցումներ և հանձնարարականներ։
Այցելության ընթացքում Վաղարշակ Հարությունյանը հանդիպել է նաև սեպտեմբերի 27-ին Ադրբեջանի կողմից սանձազերծված պատերազմի ընթացքում տարբեր աստիճանի վիրավորումներ ստացած զինծառայողների հետ, հետաքրքրվել նրանց առողջական վիճակով, բուժման ընթացքով և շուտափույթ ապաքինում մաղթել:

The RA Minister of Defence visited the military hospital
19 March, 2021 20:56On March 19, RA Minister of Defence Vagharshak Harutyunyan visited the Central Clinical Military Hospital of the Ministry of Defence.
The head of the Ministry of Defence toured a number of departments of the hospital, discussed current problems with the heads of the Military Medical Department of the Armed Forces and the Central Clinical Military Hospital of the Ministry of Defence.
The Minister of Defence was introduced to the work carried out in the hospital departments and the services provided. Clear instructions and directions were given to solve the existing problems.
During the visit, Vagharshak Harutyunyan also met with the servicemen who received injuries of varying degrees during the war unleashed by Azerbaijan on September 27, inquired about their state of health, the course of treatment and wished them a speedy recovery.