Արձակուրդների սահմանափակումներ ՀՀ զինված ուժերում
17 Մարտի, 2021 17:17Վերջին շրջանում «COVID-19»-ի հիվանդացության աճով պայմանավորված, ՀՀ զինված ուժերում իրականացվում են սանիտարահիգիենիկ և հակահամաճարակային միջոցառումներ։
Ղեկավարվելով ՀՀ կառավարության 2020 թ. սեպտեմբերի 11-ի 1514-Ն որոշ¬ման 17-րդ կետի պահանջներով՝ արգելվել են ժամկետային պարտադիր զինծառայողների տեսակցությունները, արձակումները և արձակուրդները՝ բացառությամբ «Զինվորական ծառայության և զինծառայողի կարգավիճակի մասին» ՀՀ օրենքի 28-րդ հոդվածի 6-րդ մասի 2-րդ ենթակետի հիմքով նախատեսված դեպքերում (ընտանիքի անդամի (կին, երեխա, հայր, մայր, քույր, եղբայր, տատ, պապ) մահվան դեպքեր):

Ограничения в предоставлении отпусков в Вооруженных силах РА
17 Марта, 2021 17:17В связи с недавним ростом заболеваемости «COVID-19» в Вооруженных Силах РА проводятся санитарно-гигиенические и противоэпидемические мероприятия.
Руководствуясь требовниями пункта 17 Постановления Правительства РА 1514-Н от 11 сентября 2020 года, запрещены посещения, освобождения и отпуска военнослужащих срочной военной службы, за исключением случаев, предусмотренных подпунктом 2 6-й части статьи 28 Закона РА «О военной службе и статусе военнослужащего», (смерть члена семьи (жены, ребенка, отца, матери, сестры, брата, бабушки, дедушки)).