Արձակուրդների սահմանափակումներ ՀՀ զինված ուժերում
17 Մարտի, 2021 17:17Վերջին շրջանում «COVID-19»-ի հիվանդացության աճով պայմանավորված, ՀՀ զինված ուժերում իրականացվում են սանիտարահիգիենիկ և հակահամաճարակային միջոցառումներ։
Ղեկավարվելով ՀՀ կառավարության 2020 թ. սեպտեմբերի 11-ի 1514-Ն որոշ¬ման 17-րդ կետի պահանջներով՝ արգելվել են ժամկետային պարտադիր զինծառայողների տեսակցությունները, արձակումները և արձակուրդները՝ բացառությամբ «Զինվորական ծառայության և զինծառայողի կարգավիճակի մասին» ՀՀ օրենքի 28-րդ հոդվածի 6-րդ մասի 2-րդ ենթակետի հիմքով նախատեսված դեպքերում (ընտանիքի անդամի (կին, երեխա, հայր, մայր, քույր, եղբայր, տատ, պապ) մահվան դեպքեր):

Vacation restrictions in the RA Armed Forces
Due to the recent increase in the incidence of "COVID-19", sanitary-hygienic анд anti-epidemic measures are being implemented in the RA Armed Forces.
Guided by the requirements of Clause 17 of the RA Government Decree 1514-N of September 11, 2020, the visits, dismissals and vacations of the conscripts are prohibited, except for the cases stipulated by Subclause 2 of the 6th part of Article 28 of the RA Law "On Military Service and the Status of a Serviceman" , (death of a family member (wife, child, father, mother, sister, brother, grandmother, grandfather)).