Անցկացվել է խորհրդակցություն ՊՆ, ԶՈՒ և ԶՈՒ ԳՇ ղեկավար կազմի մասնակցությամբ
Մարտի 16-ին ՀՀ ՊՆ վարչական համալիրում անցկացվել է խորհրդակցություն ՊՆ, ԶՈՒ և ԶՈՒ ԳՇ ղեկավար կազմի մասնակցությամբ։
ՀՀ պաշտպանության նախարար Վաղարշակ Հարությունյանի ղեկավարությամբ անցկացված խորհրդակցության ընթացքում քննարկվել է հետպատերազմյան շրջանում զինված ուժերի առջև ծառացած խնդիրներին, բանակի վերափոխման ուղղությամբ ձեռնարկվող քայլերին ու ընթացիկ բարեփոխումներին վերաբերող հարցերի լայն շրջանակ։
Անդրադարձ է կատարվել նաև տարածաշրջանային հիմնախնդիրներին և դրանցով պայմանավորված՝ ժամանակակից մարտահրավերներին։
Խորհրդակցության ընթացքում ոլորտային պատասխանատուները հանդես են եկել  զեկույցներով, որոնց շուրջ ծավալվել են քննարկումներ: Բարձրացված հարցերի վերաբերյալ խորհրդակցության մասնակիցները հանդես են եկել առաջարկություններով։ Խորհրդակցության ավարտին պաշտպանության նախարարը քննարկված խնդիրների լուծման վերաբերյալ տվել է անհրաժեշտ հանձնարարականներ։

A consultation was held with the participation of the leadership of the Ministry of Defence, the Armed Forces and the AF General Staff
16 March, 2021 18:47
On March 16, a consultation was held in the administrative complex of the RA Ministry of Defence with the participation of the leadership of the Ministry of Defence, the Armed Forces and the AF General Staff.
During the conslutation, chaired by the RA Minister of Defence Vagharshak Harutyunyan, a wide range of issues related to the problems faced by the Armed Forces in the post-war period, the steps taken to transform the army and the current reforms were discussed.
Reference was also made to regional issues and the modern challenges conditioned by them.
During the consultation, the sector responsibles made reports, which were discussed. The participants of the consultation made proposals on the issues raised. At the end of the consultation, the Minister of Defence gave the necessary instructions to resolve the issues discussed.