4 Մարտի, 2021 19:23Մարտի 3-ից 5-ը ՀՀ ԶՈՒ գլխավոր շտաբում իրականացվում են զինված ուժերի և զորամիավորումների մարտական պատրաստականության ու կիրառման պլանների ճշգրտման աշխատանքներ, որոնցում ընդգրկված են ԶՈւ գլխավոր շտաբի և զորամիավորումների պաշտոնատար անձինք, այդ թվում՝ զորամիավորումների հրամանատարները։
Իրականացվող աշխատանքներն ոււղղված են պետության ռազմական անվտանգության ապահովմանը, սահմանների պահպանության ամրապնդմանը, զորքերի կիրառման հնարավոր տարբերակների քննարկմանն ու զինված ուժերի բարեփոխումների հետագա ընթացքի ապահովմանը:
Մարտական պատրաստականության ու կիրառման պլանների ճշգրտման աշխատանքների ընթացքը վերադաս հրամանատարությունը գնահատել է արդյունավետ և նպատակային:

The General Staff of the Armed Forces is working on adjusting the plans
4 March, 2021 19:23From March 3 to 5, the General Staff of the Armed Forces of the Republic of Armenia is carrying out work to clarify the combat readiness and use plans of the Armed Forces, which includes officials of the General Staff and Army corps of the Armed Forces, including the commanders of army corps.
The work carried out is aimed at ensuring the military security of the state, strengthening the protection of the borders, discussing possible options for the use of troops and ensuring the further process of reforming the armed forces.
The process of adjusting the plans for combat readiness and use was assessed by the higher command as effective and purposeful.