ՀՀ պաշտպանության նախարարին են ներկայացվել ընթացիկ խնդիրները
4 Մարտի, 2021Մարտի 4-ին ՀՀ պաշտպանության նախարար Վաղարշակ Հարությունյանը հանդիպել է ՀՀ ԶՈՒ և ՌԴ ԶՈՒ զորքերի (ուժերի) միացյալ խմբավորման և ՀՀ ԶՈՒ ԳՇ ռադիոէլեկտրոնային պայքարի զորքերի վարչության հրամանատարական կազմի հետ։
Միացյալ զորախմբի հրամանատար, գեներալ-լեյտենանտ Տիգրան Փարվանյանը և ԳՇ ռադիոէլեկտրոնային պայքարի զորքերի վարչության պետ, գնդապետ Արթուր Կումելովը պաշտպանական գերատեսչության ղեկավարին ներկայացրել են ենթակա ստորաբաժանումների գործառույթները, ընթացիկ խնդիրներն ու ուսումնական տարվա պլանային միջոցառումները։

The current issues were presented to the RA Minister of Defense
4 March, 2021On March 4, the Minister of Defense of the Republic of Armenia Vagharshak Harutyunyan met with the command staff of the Joint Group of troops (forces) of the RA Armed Forces and RF Armed Forces and Radio-Electronic division of the RA Armed Forces General Staff.
Commander of the Joint group of troops, Lieutenant General Tigran Parvanyan and the Head of the Department of Radio-Electronic division of the General Staff, Colonel Arthur Kumelov presented to the Head of the Ministry of Defense the functions of the subdivisions, current tasks and planned events of the academic year.