27 Փետրվարի, 2021 21:34Հայաստանի զինված ուժերը լիարժեք և պատասխանատվությամբ կատարում են երկրի անվտանգության ապահովման իրենց գործառույթները և, անկախ քաղաքական գործընթացներից, շարունակում են իրենց ծառայությունը հանուն պետության եւ ժողովրդի անվտանգության ապահովման։
Պահանջում ենք զերծ մնալ զինված ուժերի անունից հայտարարություններ անելուց, բանակը չներքաշել քաղաքական պրոցեսների մեջ, երկրի անվտանգությունը չստորադասել սեփական քաղաքական շահերին։
Սիրելի հայրենակիցներ, պաշտպանության նախարարությունը, զինված ուժերը դուրս են քաղաքականությունից եւ հետեւողականորեն շարունակելու են բարեփոխումների իրականացմանն ու պաշտպանության բնագավառի արդիականացմանն ուղղված քայլերը։

27 Февраля, 2021 21:34Вооруженные Силы Армении полноценно и с полной ответственностью выполняют свои функции по обеспечению безопасности страны и, независимо от политических процессов, продолжают свою службу ради обеспечения безопасности государства и народа.
Требуем воздерживаться от заявлений от имени вооруженных сил, не вовлекать армию в политические процессы, не подчинять безопасность страны собственным политическим интересам.
Уважаемые соотечественники, Министерство обороны и Вооруженные Силы вне политики и будут последовательно продолжать шаги, направленные на реализацию реформ и модернизацию оборонной сферы.