27 Փետրվարի, 2021 21:34Հայաստանի զինված ուժերը լիարժեք և պատասխանատվությամբ կատարում են երկրի անվտանգության ապահովման իրենց գործառույթները և, անկախ քաղաքական գործընթացներից, շարունակում են իրենց ծառայությունը հանուն պետության եւ ժողովրդի անվտանգության ապահովման։
Պահանջում ենք զերծ մնալ զինված ուժերի անունից հայտարարություններ անելուց, բանակը չներքաշել քաղաքական պրոցեսների մեջ, երկրի անվտանգությունը չստորադասել սեփական քաղաքական շահերին։
Սիրելի հայրենակիցներ, պաշտպանության նախարարությունը, զինված ուժերը դուրս են քաղաքականությունից եւ հետեւողականորեն շարունակելու են բարեփոխումների իրականացմանն ու պաշտպանության բնագավառի արդիականացմանն ուղղված քայլերը։

27 February, 2021 21:34The Armed Forces of Armenia ully and with full responsibility fulfill their functions of ensuring the security of the country, regardless of the political processes, continue their service for the sake of ensuring the security of the state and the people.
We demand to refrain from making statements on behalf of the armed forces, not to involve the army in political processes, not to subordinate the country's security to its own political interests.
Dear compatriots, The Ministry of Defense and the Armed Forces are out of politics and will consistently continue the steps aimed at the implementation of reforms and the modernization of the defense sphere.