Վաղարշակ Հարությունյանն ու Սերգեյ Շոյգուն քննարկել են հայ-ռուսական ռազմական համագործակցության հետ կապված հարցեր
27 Փետրվարի, 2021 17:06Փետրվարի 27-ին կայացել է Հայաստանի Հանրապետության պաշտպանության նախարար Վաղարշակ Հարությունյանի և Ռուսաստանի Դաշնության պաշտպանության նախարար, բանակի գեներալ Սերգեյ Շոյգույի հեռախոսազրույցը։
Երկու երկրների պաշտպանական գերատեսչությունների ղեկավարները քննարկել են հայ-ռուսական ռազմական համագործակցության հետ կապված հարցեր, Լեռնային Ղարաբաղում ռուսական խաղաղապահ զորախմբի կողմից իրականացվող առաքելության ընթացքը, ինչպես նաև տարածաշրջանային անվտանգությանն առնչվող խնդիրներ։ Հեռախոսազրույցի ընթացքում անդրադարձ է կատարվել նաև Հայաստանում ստեղծված ներքին իրավիճակին։

Vagharshak Harutyunyan and Sergey Shoigu discussed issues related to Armenian-Russian military cooperation
27 February, 2021 17:06
On February 27, the Minister of Defense of the Republic of Armenia Vagharshak Harutyunyan had a telephone conversation with the Minister of Defense of the Russian Federation, General of the Army Sergey Shoigu.
The heads of the defense departments of the two countries discussed issues related to the Armenian-Russian military cooperation, the course of the mission carried out by the Russian peacekeeping contingent in Nagorno Karabakh, as well as issues related to regional security. During the telephone conversation, reference was also made to the internal situation in Armenia.