Վաղարշակ Հարությունյանը հանդիպել է ռազմաուսումնական հաստատությունների շրջանավարտների հետ
Փետրվարի 23-ին ՀՀ պաշտպանության նախարար Վաղարշակ Հարությունյանը հանդիպել է ռազմաուսումնական հաստատությունների 2018-2020թթ. իգական սեռի շրջանավարտների հետ։
Պաշտպանական գերատեսչության ղեկավարը զրուցել է զորքերում տարբեր կրտսեր հրամանատարական պաշտոններ զբաղեցնող կին զինծառայողների հետ, հետաքրքրվել ծառայողական առօրյայով, խնդիրներով, լսել նրանց առաջարկները, պատասխանել հարցերին:
Կարևորելով կանանց ծառայությունն ու դերը զինված ուժերում, պաշտպանության նախարարը նշել է, որ նմանաբնույթ հանդիպումներն այսուհետ կկրեն շարունակական բնույթ:

Vagharshak Harutyunyan met with graduates of military educational institutions
On February 23, RA Minister of Defense Vagharshak Harutyunyan met with female graduates of military educational institutions of 2018-2020.
The head of the defense department talked with female military personnel holding various junior command positions in the troops, inquired about their daily service, problems, listened to their suggestions, and answered questions.
Emphasizing the service and role of women in the armed forces, the Minister of Defense noted that from now on, such meetings will be continuous.