ՀՀ պաշտպանության նախարարը հանդիպել է Իրանի դեսպանի հետ
22 Փետրվարի, 2021 17:13Փետրվարի 22-ին ՀՀ պաշտպանության նախարար Վաղարշակ Հարությունյանը հանդիպել է Հայաստանի Հանրապետությունում Իրանի Իսլամական Հանրապետության արտակարգ և լիազոր դեսպան Աբբաս Բադախշան Զոհուրիի հետ:
ՀՀ պաշտպանության նախարարը ներկայացրել է Արցախի դեմ Ադրբեջանի սանձազերծած պատերազմի հետևանքով ստեղծված իրավիճակը:
Հանդիպման ընթացքում կողմերն անդրադարձել են հայ-իրանական բազմակողմ համագործակցությանը վերաբերող, երկկողմ հետաքրքրություն ներկայացնող, ինչպես նաև տարածաշրջանային խնդիրներին ու գործընթացներին առնչվող հարցերի:

The RA Minister of Defence met with the Ambassador of Iran
22 February, 2021 17:13On February 22, RA Minister of Defence Vagharshak Harutyunyan met with the Ambassador Extraordinary and Plenipotentiary of the Islamic Republic of Iran to the Republic of Armenia Abbas Badakhshan Zohuri.
The RA Minister of Defence presented the situation created by the war unleashed by Azerbaijan against Artsakh.
During the meeting the sides touched upon issues related to the Armenian-Iranian multilateral cooperation, of mutual interest, as well as regional issues and processes.