ՀՀ պաշտպանության նախարարը հանդիպել է Իրանի դեսպանի հետ
22 Փետրվարի, 2021 17:13Փետրվարի 22-ին ՀՀ պաշտպանության նախարար Վաղարշակ Հարությունյանը հանդիպել է Հայաստանի Հանրապետությունում Իրանի Իսլամական Հանրապետության արտակարգ և լիազոր դեսպան Աբբաս Բադախշան Զոհուրիի հետ:
ՀՀ պաշտպանության նախարարը ներկայացրել է Արցախի դեմ Ադրբեջանի սանձազերծած պատերազմի հետևանքով ստեղծված իրավիճակը:
Հանդիպման ընթացքում կողմերն անդրադարձել են հայ-իրանական բազմակողմ համագործակցությանը վերաբերող, երկկողմ հետաքրքրություն ներկայացնող, ինչպես նաև տարածաշրջանային խնդիրներին ու գործընթացներին առնչվող հարցերի:

Министр обороны РА встретился с послом Ирана
22 Февраля, 2021 17:1322 февраля министр обороны РА Вагаршак Арутюнян встретился с Чрезвычайным и Полномочным Послом Исламской Республики Иран в Республике Армения Аббасом Бадахшаном Зохури.
Министр обороны РА представил ситуацию, созданную в результате войны, развязанной Азербайджаном против Арцаха.
В ходе встречи стороны затронули вопросы, касающиеся армяно-иранского многостороннего сотрудничества и представляющие взаимный интерес, а также вопросов, относящихся к региональным проблемам и процессам.