ՀՀ պաշտպանության նախարարը հանդիպել է ռազմաուսումնական հաստատությունների կուրսանտների հետ
19 Փետրվարի, 2021 18:34Պաշտպանական գերատեսչության ղեկավարին են ներկայացվել ռազմական ավիացիոն համալսարանի կառուցվածքը, ուսումնանյութական բազան, ընթացիկ և հեռակա ծրագրերը: Վաղարշակ Հարությունյանը շրջել է համալսարանի տարածքում, ծանոթացել կրթօջախի ուսումնական, լսարանային և զորանոցային պայմաններին:
Վաղարշակ Հարությունյանը զրուցել է նաև համալսարանի կուրսանտական կազմի հետ, հետաքրքրվել ուսումնական գործընթացով, պատասխանել կուրսանտների հարցերին:
Նույն օրը ՀՀ պաշտպանության նախարարը հանդիպել է նաև ՊՆ Վ. Սարգսյանի անվան ռազմական համալսարանի կուրսանտերի հետ, ներկայացրել զինված ուժերի առջև ծառացած մարտահրավերները, պատասխանել կուրսանտներին հետաքրքրող հարցերին:
Ռազմաուսումնական հաստատությունների կուրսանտների հետ հանդիպումների ընթացքում, կարևորելով ռազմական կրթության դերը զինված ուժերի հմուտ և բանիմաց սպայի կայացման գործում, պաշտպանական գերատեսչության ղեկավարը նշել է, որ նմանաբնույթ հանդիպումներն այսուհետ կկրեն շարունակական բնույթ:

Министр обороны РА встретился с курсантами военно-учебных заведений
19 Февраля, 2021 18:34Руководителю оборонного ведомства были представлены структура Военного авиационного университета, учебно-материальная база, текущие и дальнейшие программы. Вагаршак Арутюнян прошелся по территории университета, ознакомился с учебными, классными и казарменными условиями университета.
Вагаршак Арутюнян также побеседовал с курсантским составом университета, заинтересовался учебным процессом, ответил на вопросы курсантов.
В этот же день министр обороны РА встретился также с курсантами Военного университета МО имени В. Саргсяна, представили задачи, стоящие перед Вооруженными силами, ответили на вопросы, интересующие курсантов.
В ходе встреч с курсантами военно-учебных заведений, подчеркнув роль военного образования в воспитании квалифицированного офицера Вооруженных Сил, руководитель оборонного ведомства отметил, что подобные встречи отныне будут носить продолжительный характер.