ՀՀ պաշտպանության նախարարը հանդիպել է ռազմաուսումնական հաստատությունների կուրսանտների հետ
19 Փետրվարի, 2021 18:34Պաշտպանական գերատեսչության ղեկավարին են ներկայացվել ռազմական ավիացիոն համալսարանի կառուցվածքը, ուսումնանյութական բազան, ընթացիկ և հեռակա ծրագրերը: Վաղարշակ Հարությունյանը շրջել է համալսարանի տարածքում, ծանոթացել կրթօջախի ուսումնական, լսարանային և զորանոցային պայմաններին:
Վաղարշակ Հարությունյանը զրուցել է նաև համալսարանի կուրսանտական կազմի հետ, հետաքրքրվել ուսումնական գործընթացով, պատասխանել կուրսանտների հարցերին:
Նույն օրը ՀՀ պաշտպանության նախարարը հանդիպել է նաև ՊՆ Վ. Սարգսյանի անվան ռազմական համալսարանի կուրսանտերի հետ, ներկայացրել զինված ուժերի առջև ծառացած մարտահրավերները, պատասխանել կուրսանտներին հետաքրքրող հարցերին:
Ռազմաուսումնական հաստատությունների կուրսանտների հետ հանդիպումների ընթացքում, կարևորելով ռազմական կրթության դերը զինված ուժերի հմուտ և բանիմաց սպայի կայացման գործում, պաշտպանական գերատեսչության ղեկավարը նշել է, որ նմանաբնույթ հանդիպումներն այսուհետ կկրեն շարունակական բնույթ:

The RA Minister of Defence met with the cadets of military educational institutions
19 February, 2021 18:34The head of the defence department was presented with the structure of the Military Aviation University, the educational and material base, current and distance programs. Vagharshak Harutyunyan walked through the territory of the university, got acquainted with the educational, class and barracks conditions of the university.
Vagharshak Harutyunyan also talked with the cadets of the university, got interested in the educational process and answered the cadets' questions.
On the same day, the RA Minister of Defence also met with the cadets of the Military University of the Defence Ministry named after V. Sargsyan, presented the tasks facing the Armed Forces, answered questions of interest to the cadets.
During the meetings with the cadets of the military educational institutions, emphasizing the role of military education in the development of a skilled officer of the Armed Forces, the head of the defense department noted that such meetings will henceforth be continuous.