Զինված ուժերում մեկնարկել է նոր ուսումնական փուլը
16 Փետրվարի, 2021 16:31Փետրվարի 15-ին զինված ուժերում մեկնարկել է նոր ուսումնական փուլը։ Զորամիավորումներում և զորամասերում ուսումնական նոր փուլի մեկնարկի կապակցությամբ անցկացվել են հանդիսավոր արարողություններ:
Հրամանատարներն անձնակազմին շնորհավորել են ուսումնական փուլի մեկնարկի կապակցությամբ, ներկայացրել առաջնային խնդիրները, հորդորել առանձնակի ուշադրություն դարձնել մարտական պատրաստությանը, պետական պարգևներ հանձնել ռազմական գործողությունների ընթացքում առանձնակի արիություն ցուցաբերած մի շարք պահեստազորայինների։
Ուսումնական նոր փուլի մեկնարկի հանդիսավոր արարողություններին հաջորդել են մարտավարաշարային պարապմունքներ:

A new training stage has started in the Armed Forces
16 February, 2021 16:31On February 15, a new training stage started in the Armed Forces. In army corps and military units, solemn ceremonies were held to mark the beginning of a new stage of training.
The commanders congratulated the personnel on the occasion of the beginning of the training stage, presented the priority tasks, urged particular attention to combat readiness, handed over state awards to a number of reservists who distinguished themselves with particular courage in the course of hostilities.
The solemn ceremonial events on the occasion of the beginning of the new training stage were followed by tactical and drill lessons.