ՀՀ պաշտպանության նախարարն ընդունել է ՌԴ խաղաղապահ զորախմբի հրամանատարին
10 Փետրվարի, 2021 12:02Փետրվարի 10-ին ՀՀ պաշտպանության նախարար Վաղարշակ Հարությունյանն ընդունել է Լեռնային Ղարաբաղի հակամարտության գոտում հրադադարի ռեժիմի վերահսկման նպատակով տեղակայված ՌԴ խաղաղապահ զորախմբի հրամանատար, գեներալ-լեյտենանտ Ռուստամ Մուրադովին:
Վաղարշակ Հարությունյանը շնորհակալություն է հայտնել գեներալ-լեյտենանտ Ռուստամ Մուրադովին՝ գերիների փոխանակման գործընթացում ակտիվ դերակատարում ունենալու, ինչպես նաև անհայտ կորածների որոնողական աշխատանքներին աջակցելու համար և գոհունակությամբ նշել ռուսական խաղաղապահ զորախմբի գործունեության արդյունավետությունը։
Հանդիպման ընթացքում պաշտպանական գերատեսչության ղեկավարն անդրադարձել է փոխգործակցության մի շարք խնդիրների և այդ առնչությամբ ՌԴ խաղաղապահ զորախմբի հրամանատարին ներկայացրել իր դիտարկումները։ Վաղարշակ Հարությունյանն ընդգծել է ձեռք բերված պայմանավորվածությունների պահպանման համար իրականացվող քայլերի շարունակականության անհրաժեշտությունը։

The RA Minister of Defence received the commander of the Russian peacekeeping contingent
10 February, 2021 12:02On February 10, RA Minister of Defence Vagharshak Harutyunyan received Lieutenant General Rustam Muradov, Commander of the Russian peacekeeping contingent stationed in the Nagorno Karabakh conflict zone to control the ceasefire.
Vagharshak Harutyunyan thanked Lieutenant General Rustam Muradov for his active role in the process of exchanging prisoners, as well as for supporting the search for the missing, and noted with satisfaction the effectiveness of the activities of the Russian peacekeeping force.
During the meeting, the head of the defence raised a number of issues of cooperation, in this regard, presented his observations to the commander of the Russian peacekeeping contingent. Vagharshak Harutyunyan stressed the need to continue the steps taken to fulfill the agreements reached.