ՀՀ պաշտպանության նախարարն ընդունել է ՌԴ խաղաղապահ զորախմբի հրամանատարին
10 Փետրվարի, 2021 12:02Փետրվարի 10-ին ՀՀ պաշտպանության նախարար Վաղարշակ Հարությունյանն ընդունել է Լեռնային Ղարաբաղի հակամարտության գոտում հրադադարի ռեժիմի վերահսկման նպատակով տեղակայված ՌԴ խաղաղապահ զորախմբի հրամանատար, գեներալ-լեյտենանտ Ռուստամ Մուրադովին:
Վաղարշակ Հարությունյանը շնորհակալություն է հայտնել գեներալ-լեյտենանտ Ռուստամ Մուրադովին՝ գերիների փոխանակման գործընթացում ակտիվ դերակատարում ունենալու, ինչպես նաև անհայտ կորածների որոնողական աշխատանքներին աջակցելու համար և գոհունակությամբ նշել ռուսական խաղաղապահ զորախմբի գործունեության արդյունավետությունը։
Հանդիպման ընթացքում պաշտպանական գերատեսչության ղեկավարն անդրադարձել է փոխգործակցության մի շարք խնդիրների և այդ առնչությամբ ՌԴ խաղաղապահ զորախմբի հրամանատարին ներկայացրել իր դիտարկումները։ Վաղարշակ Հարությունյանն ընդգծել է ձեռք բերված պայմանավորվածությունների պահպանման համար իրականացվող քայլերի շարունակականության անհրաժեշտությունը։

Министр обороны РА принял командующего российским миротворческим контингентом
10 Февраля, 2021 12:0210 февраля министр обороны РА Вагаршак Арутюнян принял генерал-лейтенанта Рустама Мурадова, командующего российским миротворческим контингента, дислоцированного в зоне нагорно-карабахского конфликта для контроля за режимом прекращения огня.
Вагаршак Арутюнян поблагодарил генерал-лейтенанта Рустама Мурадова за его активную роль в обмене пленными, а также за его поддержку в поисковых работах пропавших без вести, и с удовлетворением отметил эффективность деятельности российских миротворческих сил.
В ходе встречи руководитель оборонного ведомства затронул ряд вопросов сотрудничества, в связи с чем представил свои замечания командующему российским миротворческим контингентом. Вагаршак Арутюнян подчеркнул необходимость продолжения предпринимаемых шагов по выполнению достигнутых договоренностей.