9 Փետրվարի, 2021 19:41Փետրվարի 8-ին, ժամը 12.40-ի սահմաններում, ՀՀ հյուսիսարևելյան ուղղությամբ տեղակայված զորամասերից մեկի պահպանության տեղամասում հանկարծամահ է եղել պայմանագրային զինծառայող, շարքային Էդվարդ Կառլենի Կիրակոսյանը (ծնված 1994թ. ԶԶՀԾ Տավուշի ՄՏՍ): Կատարվում է քննություն:
ՀՀ պաշտպանության նախարարությունը ցավակցում է Էդվարդ Կիրակոսյանի ծնողներին, հարազատներին և ծառայակիցներին:
ՀՀ պետական սահմանի հայ-ադրբեջանական շփման գծի ամբողջ երկայնքով օպերատիվ իրավիճակը փոտրվարի 8-ին և 9-ին փոփոխության չի ենթարկվել, սահմանային միջադեպեր չեն արձանագրվել:
ՀՀ զինված ուժերի և ԱԱԾ սահմանապահ զորքերի ստորաբաժանումները շարունակում են վերահսկել սահմանային իրավիճակը սահմանագոտու ամբողջ երկայնքով:

9 February, 2021 19:41The RA Ministry of Defense extends its condolences to the parents, relatives and colleagues of Edward Kirakosyan.
The operational situation on February 8 and 9 did not change along the entire length of the contact line of the Armenian-Azerbaijani state border, no border incidents were recorded.
On 8 and 9 February the operative situation along the entire length of the contact line of Armenian-Azerbaijani state border didn’t change, no border incidents were registered.
According to the information received from the RA NSS, no border incidents were registered in the areas under the responsibility of the NSS border troops, in particular, in the Vorotan-Davit Bek section of the Goris-Kapan interstate highway.