ՀՀ պաշտպանության նախարարն այցելել է ռազմական համալսարան
5 Փետրվարի, 2021 19:43Փետրվարի 5-ին ՀՀ պաշտպանության նախարար Վաղարշակ Հարությունյանն այցելել է ՀՀ ՊՆ Վազգեն Սարգսյանի անվան ռազմական համալսարան։
Կրթօջախի հրամանատարական կազմի հետ հանդիպման ընթացքում համալսարանի պետ, գնդապետ Խաչատուր Խաչատրյանը պաշտպանական գերատեսչության ղեկավարին ներկայացրել է համալսարանի կառուցվածքը, զեկուցել ուսումնական ծրագրերի, կրթական բարեփոխումների ուղղությամբ պրոֆեսորադասախոսական կազմի կողմից արված աշխատանքների, առկա նյութատեխնիկական ու կենցաղային խնդիրների մասին և հանդես եկել կրթօջախի զարգացման առաջարկություններով ու նոր ծրագրերով։
Պաշտպանության նախարար Վաղարշակ Հարությունյանը հանգամանալից անդրադարձել է առաջարկված ծրագրերին։ Նախարարն առաջարկել է հղկել դրանք, լրամշակել ու կարճ ժամանակահատվածում ներկայացնել քննարկման։

Министр обороны РА посетил военный университет
5 Февраля, 2021 19:435 февраля министр обороны РА Вагаршак Арутюнян посетил Военный университет имени Вазгена Саркисяна Министерства обороны РА.
В ходе встречи с командным составом учебного центра начальник университета полковник Хачатур Хачатрян представил руководителю оборонного ведомства структуру университета, доложил об учебных программах, проделанных работах профессорско-преподавательского состава в направлении реформы образования, существующих материально-технических проблемах, и выступил с предложениями по развитию университета и новыми программами.
Министр обороны Вагаршак Арутюнян подробно рассказал о предлагаемых программах. Министр предложил доработать их, дополнить и вынести на обсуждение в короткие сроки.