ՀՀ պաշտպանության նախարարն այցելել է ռազմական համալսարան
5 Փետրվարի, 2021 19:43Փետրվարի 5-ին ՀՀ պաշտպանության նախարար Վաղարշակ Հարությունյանն այցելել է ՀՀ ՊՆ Վազգեն Սարգսյանի անվան ռազմական համալսարան։
Կրթօջախի հրամանատարական կազմի հետ հանդիպման ընթացքում համալսարանի պետ, գնդապետ Խաչատուր Խաչատրյանը պաշտպանական գերատեսչության ղեկավարին ներկայացրել է համալսարանի կառուցվածքը, զեկուցել ուսումնական ծրագրերի, կրթական բարեփոխումների ուղղությամբ պրոֆեսորադասախոսական կազմի կողմից արված աշխատանքների, առկա նյութատեխնիկական ու կենցաղային խնդիրների մասին և հանդես եկել կրթօջախի զարգացման առաջարկություններով ու նոր ծրագրերով։
Պաշտպանության նախարար Վաղարշակ Հարությունյանը հանգամանալից անդրադարձել է առաջարկված ծրագրերին։ Նախարարն առաջարկել է հղկել դրանք, լրամշակել ու կարճ ժամանակահատվածում ներկայացնել քննարկման։

The RA Minister of Defence visited a military university
5 February, 2021 19:43On February 5, RA Minister of Defence Vagharshak Harutyunyan visited the Military University after Vazgen Sargsyan of the RA Ministry of Defence.
During the meeting with the command staff of the university, the head of the university, Colonel Khachatur Khachatryan presented to the head of the defence department the structure of the university, reported about training programs, the work done by the teaching staff in the direction of education reform, the existing material and household problems, and made proposals for the development of the university and new programs.
The Minister of Defence Vagharshak Harutyunyan spoke in detail about the proposed programs. The minister proposed to finalize them, supplement and submit for discussion in a short time.