Հայաստան է ժամանել ՌԴ ԶՈՒ պատվիրակությունը
25 Հունվարի, 2021 19:07Հունվարի 25-ին Հայաստանի Հանրապետություն է ժամանել Ռուսաստանի Դաշնության զինված ուժերի գլխավոր շտաբի պետի տեղակալ, գեներալ-գնդապետ Սերգեյ Իստրակովի գլխավորած պատվիրակությունը՝ հայ-ռուսական երկկողմ ռազմական համագործակցության բոլոր ուղղություններով շտաբային բանակցությունների մասնակցելու նպատակով:
Նույն օրը պատվիրակության ղեկավարին ընդունել է ՀՀ պաշտպանության նախարար Վաղարշակ Հարությունյանը: Կայացել է նաև Սերգեյ Իստրակովի հանդիպումը ՀՀ զինված ուժերի գլխավոր շտաբի պետ, գեներալ-գնդապետ Օնիկ Գասպարյանի հետ:

A delegation of the Armed Forces of the Russian Federation has arrived in Armenia
25 January, 2021 19:07On January 25 a delegation led by the Deputy Chief of the General Staff of the Armed Forces of the Russian Federation, Colonel-General Sergey Istrakov arrived in the Republic of Armenia to take part in staff talks in all directions of Armenian-Russian bilateral military cooperation.
On the same day, the head of the delegation was received by the RA Minister of Defense Vagharshak Harutyunyan. Sergey Istrakov also met with the Chief of the General Staff of the RA Armed Forces, Colonel-General Onik Gasparyan.