ՀՀ պաշտպանության նախարարն ընդունել է Բելառուսի դեսպանին
14 Հունվարի, 2021 19:06Հանդիպմանը մասնակցել են նաև ՀՀ-ում ԲՀ դեսպանության խորհրդական Վյաչեսլավ Լիսուխան և պաշտպանական հարցերով կցորդ, գնդապետ Եվգենի Արտյոմենկոն:
ՀՀ պաշտպանության նախարարը շնորհավորել է դեսպանին Հայաստանում առաքելությունն ստանձնելու կապակցությամբ և մաղթել նորանոր հաջողություններ:
Հանդիպման ընթացքում կարծիքներ են փոխանակվել միջազգային և տարածաշրջանային անվտանգության խնդիրների շուրջ:
Քննարկվել են պաշտպանական ոլորտում հայ-բելառուսական համագործակցության հարցեր, փոխգործակցության հետագա զարգացման ուղիները, ինչպես նաև բազմակողմ ձևաչափերի շրջանակներում պլանավորված միջոցառումները:
ՀՀ պաշտպանության նախարարը վստահություն է հայտնել, որ նորանշանակ դեսպանի ակտիվ և արդյունավետ աշխատանքի շնորհիվ հայ-բելառուսական միջպետական հարաբերություններն ու քաղաքական երկխոսությունն էլ ավելի կամրապնդվեն ու կստանան նոր որակ:

Министр обороны РА принял посла Беларуси
14 Января, 2021 19:0614 января министр обороны РА Вагаршак Арутюнян принял Чрезвычайного и Полномочного посла Республики Беларусь в Республике Армения Александра Конюка.
Во встрече также приняли участие советник посольства РБ в РА Вячеслав Лысуха и атташе по делам обороны полковник Евгений Артёменко.
Министр обороны РА поздравил посла с началом миссии в Армении и пожелал ему новых успехов.
В ходе встречи состоялся обмен мнениями по вопросам международной и региональной безопасности. Обсуждались вопросы армяно-белорусского сотрудничества в оборонной сфере, пути дальнейшего развития взаимодействия, а также меры, планируемые в рамках многосторонних форматов.
Министр обороны РА выразил уверенность, что благодаря активной и эффективной работе новоназначенного посла армяно-белорусские межгосударственные отношения и политический диалог будут еще более укреплены и приобретут новое качество.