28 Դեկտեմբերի, 2020 01:25Ադրբեջանական մի շարք լրատվամիջոցներ հայտնում են Հադրութի Տող գյուղի մոտակայքում հայ և ադրբեջանցի զինվորականների միջև վերսկսված մարտերի մասին։ Հաղորդվում է նաև երկու կողմի զոհերի և վիրավորների մասին։
Հիշեցնենք, որ Տող գյուղը գտնվում է ադրբեջանական ԶՈՒ ամբողջական վերահսկողության ներքո։
Արցախի ՊԲ-ն խստորեն պահպանում է հրադադարի ռեժիմը, որևէ ստորաբաժանում տվյալ հատվածում որևէ գործողության չի մասնակցել, ավելին՝ Արցախի ՊԲ ստորաբաժանումների հետ կապված որևէ արտակարգ միջադեպ չի գրանցվել։
Այդուհանդերձ, հայկական կողմը փորձում է հավելյալ տեղեկություններ պարզել, չբացառելով հավանականությունը, որ գործ ունենք ադրբեջանական տեղեկատվական սադրանքի հետ։

28 Декабря, 2020 01:25Ряд азербайджанских СМИ сообщают о возобновлении боевых действий между армянскими и азербайджанскими военными вблизи села Тог в Гадруте. Также есть сообщения о жертвах и раненых с обеих сторон.
Напомним, что село Тог находится под полным контролем Вооруженных сил Азербайджана.
Армия обороны Арцаха неукоснительно соблюдает режим прекращения огня, ни одно подразделение не принимало участия в какой-либо операции на данном участке, более того, не было зафиксировано никаких чрезвычайных происшествий, связанных с подразделениями Армии обороны Арцаха. Тем не менее, армянская сторона пытается выяснить дополнительные данные, не исключая возможности того, что имеем дело с азербайджанской информационной провокацией.