7 Դեկտեմբերի, 2020 18:37ՀՀ պաշտպանության նախարարությունում զանգվածային լրատվության միջոցների հավատարմագրման կարգի համաձայն ՝ անհրաժեշտ է մինչև 2020թ. դեկտեմբերի 30-ը ՀՀ ՊՆ տեղեկատվության և հասարակայնության հետ կապերի վարչություն ներկայացնել պաշտոնական նամակ՝ լրատվամիջոցի տնօրենի կամ գլխավոր խմբագրի ստորագրությամբ և ԶԼՄ կնիքով (.pdf կամ .jpg ձևաչափով), որտեղ պետք է նշված լինեն.
դ) լրատվական գործունեություն իրականացնողի և լրագրողի էլեկտրոնային փոստի հասցեները, հեռախոսների ու հեռապատճեների համարները, փաստաթղթային լուսանկար` հավատարմաքարտի համար (.jpg ձևաչափով):
Հավատարմագրման ենթակա են յուրաքանչյուր լրատվամիջոցը ներկայացնող 2 լրագրող, 2 լուսանկարիչ կամ տեսագրման 2 օպերատոր:
Օտարերկրյա պետության օրենսդրության հիման վրա գործող լրատվական գործունեություն իրականացնողի ներկայացուցիչ լրագրողի հավատարմագրման համար դիմումին կից պետք է ներկայացնել նաև ՀՀ արտաքին գործերի նախարարության կողմից տրված հավատարմագրման վկայականի պատճենը:
Դիմումները կարող են ուղարկվել նաև էլեկտրոնային փոստով` modpress@mil.am հասցեով:
Հավատարմագրման հետ կապված լրացուցիչ հարցերի դեպքում կարող եք զանգահարել 095 10-30-33 հեռախոսահամարով:

Министерство обороны РА объявляет аккредитацию журналистов
Согласно порядку аккредитации СМИ в Министерстве обороны РА, необходимо до 30 декабря 2020г. подать официальное письмо в Управление по информации и связям с общественностью МО РА, подписанное директором или главным редактором СМИ и с печатью СМИ (в формате .pdf или .jpg), где должны быть указаны:
а) полное наименование, организационно-правовая форма и местонахождение юридического лица, осуществляющего информационную деятельность. Если лицо, осуществляющее информационную деятельность, является физическим лицом - его / ее фамилия, имя и адрес проживания,
б) имя, фамилия журналиста, представленного к аккредитации (по паспорту);
в) название (названия) представленного журналистом средства массовой информации (средств массовой информации);
г) адреса электронной почты, номера телефонов и факсов средства массовой информации и журналиста, документальное фото для аккредитационной карты (в формате .jpg).
Аккредитации подлежат 2 журналиста, 2 фотографа или 2 видеооператора от каждого СМИ.
К заявлению об аккредитации журналиста, представляющего средство массовой информации, действующее в соответствии с законодательством иностранного государства, необходимо приложить копию свидетельства об аккредитации, выданного Министерством иностранных дел Республики Армения.
Заявки также можно отправить по электронной почте на адрес modpress@mil.am.
В случае дополнительных вопросов, связанных с аккредитацией, можно позвонить по телефону 095 10-30-33.