Վաղարշակ Հարությունյանը հանդիպել է զինծառայողների ծնողների և հարազատների հետ
28 Նոյեմբերի, 2020 22:12Նոյեմբերի 28-ին ՀՀ պաշտպանության նախարար Վաղարշակ Հարությունյանը հանդիպել է Պաշտպանության բանակում ծառայող պարտադիր ժամկետային զինծառայողների ծնողների և հարազատների հետ։
Պաշտպանական գերատեսչության ղեկավարը ծանոթացել է զինծառայողների ծնողների բարձրացրած խնդիրներին և հավաստիացրել, որ արվելու է առավելագույնը` մարտական հերթապահություն իրականացնող զինծառայողների սոցիալ-կենցաղային պատշաճ պայմանների ապահովման, զինծառայողների ծնողների բարձրացրած հարցերի լուծման համար: Վաղարշակ Հարությունյանը հայտնել է, որ առաջնահերթ լուծումներ պահանջող խնդիրների կարգավորման համար արդեն իսկ տրվել են համապատասխան հանձնարարականներ։
Ինչ վերաբերում է պատերազմից հետո զինծառայողներին հանգստի հնարավորություն տրամադրելուն, ապա այս հարցը նույնպես շուտով լուծում կստանա` շնորհիվ դեկտեմբերի 1-ից վերսկսվող արձակուրդների։

Вагаршак Арутюнян встретился с родителями и родственниками военнослужащих
28 Ноября, 2020 22:1228 ноября министр обороны РА Вагаршак Арутюнян встретился с родителями и родственниками военнослужащих, проходящих обязятельную срочную службу в Армии обороны.
Руководитель оборонного ведомства ознакомился с поднятыми родителями военнослужащих вопросами и заверил, что будет сделано все возможное для обеспечения надлежащих социально-бытовых условий военнослужащих, находящихся на боевом дежурстве, для решения вопросов, поднятых родителями военнослужащих. Вагаршак Арутюнян сообщил, что уже даны соответствующие поручения для урегулирования вопросов, требующих первоочередного решения.
Что касается предоставления военнослужащим возможности отдыха после войны, то этот вопрос тоже скоро будет решен благодаря отпускам, которые возобновятся с 1 декабря.