Վաղարշակ Հարությունյանը հանդիպել է զինծառայողների ծնողների և հարազատների հետ
28 Նոյեմբերի, 2020 22:12Նոյեմբերի 28-ին ՀՀ պաշտպանության նախարար Վաղարշակ Հարությունյանը հանդիպել է Պաշտպանության բանակում ծառայող պարտադիր ժամկետային զինծառայողների ծնողների և հարազատների հետ։
Պաշտպանական գերատեսչության ղեկավարը ծանոթացել է զինծառայողների ծնողների բարձրացրած խնդիրներին և հավաստիացրել, որ արվելու է առավելագույնը` մարտական հերթապահություն իրականացնող զինծառայողների սոցիալ-կենցաղային պատշաճ պայմանների ապահովման, զինծառայողների ծնողների բարձրացրած հարցերի լուծման համար: Վաղարշակ Հարությունյանը հայտնել է, որ առաջնահերթ լուծումներ պահանջող խնդիրների կարգավորման համար արդեն իսկ տրվել են համապատասխան հանձնարարականներ։
Ինչ վերաբերում է պատերազմից հետո զինծառայողներին հանգստի հնարավորություն տրամադրելուն, ապա այս հարցը նույնպես շուտով լուծում կստանա` շնորհիվ դեկտեմբերի 1-ից վերսկսվող արձակուրդների։

Vagharshak Harutyunyan met with the servicemen’s parents and relatives
28 November, 2020 22:12On November 28, Minister of Defence of the Republic of Armenia Vagharshak Harutyunyan met with the parents and relatives of the conscripts serving in the Defence Army.
The Minister of Defence got acquainted with the issues raised by the servicemen’s parents and assured that the maximum will be done to ensure proper social and living conditions for the servicemen carrying out combat duty, to solve the issues raised by the servicemen’s parents. Vagharshak Harutyunyan said that the relevant instructions have already been given for the settlement of the issues requiring priority solutions.
As for providing the servicemen with the opportunity to rest after the war, this issue will also be resolved soon, thanks to the leaves resuming since December 1.