ՀՀ պաշտպանության նախարարը հանդիպել է անհետ կորած զինծառայողների ընտանիքների անդամներին
16 Նոյեմբերի, 2020 21:22Նոյեմբերի 16-ին ՀՀ պաշտպանության նախարար Դավիթ Տոնոյանը ՊՆ վարչական համալիրում հանդիպել է Արցախյան պատերազմում անհետ կորած զինծառայողների ընտանիքների անդամներին:
Պաշտպանական գերատեսչության ղեկավարը ներկայացրել է Արցախում տեղակայվող ՌԴ խաղաղապահ ուժերի և ԿԽՄԿ աշխատակիցների հետ համատեղ իրականացվող որոնողական աշխատանքների մանրամասները, ընդգծելով, որ ՊՆ համապատասխան ստորաբաժանումներն օպերատիվ կերպով հավաքագրում և հրապարակում են բոլոր տեղեկությունները: Նախարար Տոնոյանն անհետ կորածների ծնողներին հավաստիացրել է, որ գործընթացը գտնվում է իր անմիջական ուշադրության կենտրոնում և արվում է հնարավոր ամեն ինչ հերոսաբար ընկած տղաների մարմինները գտնելու և հողին հանձնելու նպատակով:

The Minister of Defence of Armenia met with the family members of the missing servicemen
16 November, 2020 21:22On November 16, Minister of Defence of the Republic of Armenia David Tonoyan met with the families of the missing servicemen at the administrative complex of the Ministry of Defence.
The Minister of Defence presented the details of the search operations being carried out jointly by the Russian peacekeeping forces deployed in Artsakh and representatives of ICRC, emphasizing that the relevant units of the Ministry of Defence are operatively collecting and publishing all the information. Minister Tonoyan assured the parents of the missing servicemen that he is directly focused on the process and the Ministry of Defence is doing everything possible to find the bodies of the heroically fallen boys and bury them.