ՀՀ պաշտպանության նախարարը հանդիպել է անհետ կորած զինծառայողների ընտանիքների անդամներին
16 Նոյեմբերի, 2020 21:22Նոյեմբերի 16-ին ՀՀ պաշտպանության նախարար Դավիթ Տոնոյանը ՊՆ վարչական համալիրում հանդիպել է Արցախյան պատերազմում անհետ կորած զինծառայողների ընտանիքների անդամներին:
Պաշտպանական գերատեսչության ղեկավարը ներկայացրել է Արցախում տեղակայվող ՌԴ խաղաղապահ ուժերի և ԿԽՄԿ աշխատակիցների հետ համատեղ իրականացվող որոնողական աշխատանքների մանրամասները, ընդգծելով, որ ՊՆ համապատասխան ստորաբաժանումներն օպերատիվ կերպով հավաքագրում և հրապարակում են բոլոր տեղեկությունները: Նախարար Տոնոյանն անհետ կորածների ծնողներին հավաստիացրել է, որ գործընթացը գտնվում է իր անմիջական ուշադրության կենտրոնում և արվում է հնարավոր ամեն ինչ հերոսաբար ընկած տղաների մարմինները գտնելու և հողին հանձնելու նպատակով:

Министр обороны РА встретился с членами семей пропавших без вести военнослужащих
16 Ноября, 2020 21:2216 ноября министр обороны РА Давид Тоноян в административном комплексе Министерства обороны встретился с членами семей военнослужащих, пропавших без вести в Арцахской войне.
Руководитель оборонного ведомства представил подробности поисковых работ, проводимых российскими миротворческими силами, дислоцированными в Арцахе, совместно с работниками МККК, подчеркнув, что соответствующие подразделения МО оперативно собирают и публикуют всю информацию. Министр Тоноян заверил родителей пропавших без вести военнослужащих, что этот процесс находится в центре его непосредственного внимания, и делается все возможное, чтобы найти тела героически погибших военнослужащих и похоронить их