Մարտական գործողությունների անցկացման վայրերում իրականացվում են որոնողական աշխատանքներ
15 Նոյեմբերի, 2020 14:08Նոյեմբերի 14-ին, մինչև ուշ գիշեր, ՌԴ խաղաղապահ զորախմբի և ԿԽՄԿ ներկայացուցիչների ներգրավմամբ, մարտական գործողությունների անցկացման տարածքներում շարունակվել են գտնվելու վայրը դեռևս անհայտ զինծառայողների ու քաղաքացիական անձանց որոնման, ինչպես նաև զոհված զինծառայողների մարմինների դուրսբերման և փոխանակման աշխատանքները։ Շփման գծում տեղի է ունեցել զոհված զինծառայողների մարմինների փոխանակում։
ՀՀ պաշտպանության նախարարության, ՌԴ խաղաղապահ զորախմբի, ԿԽՄԿ-ի, Արցախի պաշտպանության բանակի և Արտակարգ իրավիճակների պետական ծառայության ներկայացուցիչների մասնակցությամբ նոյեմբերի 15-ի վաղ առավոտյան որոնողական աշխատանքները վերսկսվել են` ներառելով ավելի ընդգրկուն աշխարհագրական տարածք։
ԿԽՄԿ-ի նախաձեռնությամբ սկսվել է լրացուցիչ մասնագիտական թիմերի նախապատրաստություն` առաջիկա օրերին մարտական գործողությունների անցկացման տարածքներում ծավալուն աշխատանքներ իրականացնելու նպատակով։

На местах ведения боевых действий проводятся поисковые работы
15 Ноября, 2020 14:0814 ноября до поздней ночи с привлечением российских миротворцев и представителей МККК на местах ведения боевых действий продолжились работы по поиску военнослужащих и гражданских лиц, чье местонахождение еще неизвестно, а также работы по вывозу и обмену телами погибших военнослужащих. Обмен телами погибших военнослужащих производился на линии соприкосновения.
15 ноября рано утром при участии представителей Министерства обороны РА, Российских миротворческих войск, МККК, Армии обороны Арцаха и Государственной службы по чрезвычайным ситуациям поисковые работы возобновились, включив более обширную географическую территорию.
По инициативе МККК началась подготовка дополнительных профессиональных групп для проведения в ближайшие дни масштабных работ на местах ведения боевых действий.