Մարտական գործողությունների անցկացման վայրերում իրականացվում են որոնողական աշխատանքներ
15 Նոյեմբերի, 2020 14:08Նոյեմբերի 14-ին, մինչև ուշ գիշեր, ՌԴ խաղաղապահ զորախմբի և ԿԽՄԿ ներկայացուցիչների ներգրավմամբ, մարտական գործողությունների անցկացման տարածքներում շարունակվել են գտնվելու վայրը դեռևս անհայտ զինծառայողների ու քաղաքացիական անձանց որոնման, ինչպես նաև զոհված զինծառայողների մարմինների դուրսբերման և փոխանակման աշխատանքները։ Շփման գծում տեղի է ունեցել զոհված զինծառայողների մարմինների փոխանակում։
ՀՀ պաշտպանության նախարարության, ՌԴ խաղաղապահ զորախմբի, ԿԽՄԿ-ի, Արցախի պաշտպանության բանակի և Արտակարգ իրավիճակների պետական ծառայության ներկայացուցիչների մասնակցությամբ նոյեմբերի 15-ի վաղ առավոտյան որոնողական աշխատանքները վերսկսվել են` ներառելով ավելի ընդգրկուն աշխարհագրական տարածք։
ԿԽՄԿ-ի նախաձեռնությամբ սկսվել է լրացուցիչ մասնագիտական թիմերի նախապատրաստություն` առաջիկա օրերին մարտական գործողությունների անցկացման տարածքներում ծավալուն աշխատանքներ իրականացնելու նպատակով։

The search operations are being carried out in the places where the combat operations took place
15 November, 2020 14:08On November 14, until late at night, with the involvement of the Russian peacekeeping contingent and ICRC representatives, the activities for searching for the servicemen and civilians whose location is unknown, as well as for removing and exchanging the bodies of the killed servicemen continued in the places where the combat operations took place. The bodies of the killed servicemen were exchanged on the line of contact.
In the early morning of November 15, with the participation of the representatives of the RA Ministry of Defence, peacekeeping contingent of the Russian Federation, ICRC, Defence Army of Artsakh and state service of emergency situations, the search operations resumed, including a more comprehensive geographical area.
On the initiative of ICRC, the preparation of the additional professional teams has begun in order to carry out large-scale activities in the places where the combat operations took place in the coming days.