14 Նոյեմբերի, 2020 13:50
ՀՀ պաշտպանության նախարարությունը տեղեկացնում է, որ շարունակվում է մարտական գործողությունների ընթացքում զոհվածների մարմինների նույնականացման գործընթացը՝ հնարավոր բոլոր ժամանակակից միջոցների օգտագործմամբ:
Գործընթացին զուգահեռ՝ մարտական գործողությունների շրջաններում ՌԴ խաղաղապահ զորակազմի և ԿԽՄԿ ներգրավմամբ շարունակաբար իրականացվում են անհայտ կորածների որոնման և հայտնաբերման, մարմինների դուրսբերման և փոխանակման աշխատանքներ:
Մարտական գործողությունների ընթացքում գերության մեջ հայտնված կամ գտնվելու վայրն անհայտ զինծառայողների և այլ անձանց վերաբերյալ տվյալների ճշտման համար անհրաժեշտ է դիմել ձևավորված աշխատանքային հանձնաժողովին՝ 81-35 և +374 12 28-89-80 հեռախոսահամարներով:

14 Ноября, 2020 13:50
Министерство обороны РА сообщает, что продолжается процесс опознания тел погибших в ходе боевых действий с использованием всех возможных современных средств.
Параллельно с этим процессом в районах боевых действий с привлечением российских миротворческих сил и МККК ведутся работы по поиску и обнаружению пропавших без вести, вывозу тел погибших и обмену телами.
Для проверки информации о военнослужащих и других лицах, попавших в плен во время боевых действий или местонахождение которых неизвестно, необходимо обратиться в созданную рабочую комиссию по номерам телефонов 81-35 и +374 12 28-89-80.