Քննարկվել են խաղաղապահ առաքելության կազմակերպման և իրականացման հարցեր
11 Նոյեմբերի, 2020 14:45Նոյեմբերի 11-ին ՀՀ պաշտպանության նախարար Դավիթ Տոնոյանն ընդունել է Լեռնային Ղարաբաղի հակամարտության գոտում հրադադարի ռեժիմի վերահսկման նպատակով ժամանած ՌԴ խաղաղապահ զորակազմի հրամանատար, գեներալ-լեյտենանտ Ռուստամ Մուրադովին:
ՀՀ պաշտպանության նախարար Դավիթ Տոնոյանը շնորհակալություն է հայտնել ՌԴ խաղաղապահ զորախմբի արագ կազմավորման և առաքելության ձևավորման համար, պատրաստակամություն հայտնել համակողմանի աջակցություն ցուցաբերել առաքելության ընթացքում:
Հանդիպման ժամանակ քննարկվել են խաղաղապահ ստորաբաժանման կողմից առաքելության կազմակերպման և իրականացման հարցեր:

Обсуждены вопросы, связанные с организацией и реализацией миротворческой миссии
11 Ноября, 2020 14:4511 ноября министр обороны РА Давид Тоноян принял командующего российским миротворческим контингентом, генерал-лейтенанта Рустама Мурадова, прибывшего для контроля над режимом прекращения огня в зонe нагорно-карабахского конфликта.
Министр обороны РА Давид Тоноян поблагодарил за быстрое формирование миротворческой группировки РФ и выразил готовность оказать всестороннюю помощь в ходе их миссии.
В ходе встречи обсуждались вопросы, связанные с организацией и реализацией миссии миротворческим подразделением.