Քննարկվել են խաղաղապահ առաքելության կազմակերպման և իրականացման հարցեր
11 Նոյեմբերի, 2020 14:45Նոյեմբերի 11-ին ՀՀ պաշտպանության նախարար Դավիթ Տոնոյանն ընդունել է Լեռնային Ղարաբաղի հակամարտության գոտում հրադադարի ռեժիմի վերահսկման նպատակով ժամանած ՌԴ խաղաղապահ զորակազմի հրամանատար, գեներալ-լեյտենանտ Ռուստամ Մուրադովին:
ՀՀ պաշտպանության նախարար Դավիթ Տոնոյանը շնորհակալություն է հայտնել ՌԴ խաղաղապահ զորախմբի արագ կազմավորման և առաքելության ձևավորման համար, պատրաստակամություն հայտնել համակողմանի աջակցություն ցուցաբերել առաքելության ընթացքում:
Հանդիպման ժամանակ քննարկվել են խաղաղապահ ստորաբաժանման կողմից առաքելության կազմակերպման և իրականացման հարցեր:

The issues related to the organization and implementation of the peacekeeping mission were discussed
11 November, 2020 14:45On November 11, Minister of Defence of the Republic of Armenia David Tonoyan received Commander of the peacekeeping contingent of the Russian Federation, Lieutenant General Rustam Muradov who arrived to control the ceasefire regime in the Nagorno-Karabakh conflict zone.
Minister of Defence of the Republic of Armenia David Tonoyan expressed gratitude for the rapid formation of the peacekeeping contingent of the Russian Federation and formation of the mission and expressed readiness to provide comprehensive support during the mission.
The issues related to the organization and implementation of the mission by the peacekeeping unit were discussed during the meeting.