29 Հոկտեմբերի, 2020 09:02
Արցախի պաշտպանության բանակից ստացված տեղեկատվության համաձայն` հոկտեմբերի 28-ի լույս 29-ի գիշերվա ընթացքում արցախա-ադրբեջանական հակամարտության գոտում կայուն-լարված օպերատիվ իրադրությունն էական փոփոխությունների չի ենթարկվել:
Կեսգիշերից հետո և վաղ առավոտյան հակառակորդը վերսկսել է Արցախի Հանրապետության խաղաղ բնակավայրերի թիրախավորումը: Մասնավորապես թշնամական ուժերի կողմից համազարկային կրակի «Սմերչ» համալիրներից հրթիռակոծության են ենթարկվել Ստեփանակերտը, Շուշին և հարակից խաղաղ բնակավայրերը:
ՊԲ հակաօդային պաշտպանության ուժերի կողմից առավոտյան ոչնչացվել է թշնամական հերթական «Բայրաքթար» տիպի հարվածային անօդաչուն:
ՊԲ ստորաբաժանումները շարունակում են վստահորեն իրականացնել առաջադրված մարտական խնդիրները՝ օպերատիվ-մարտավարական իրադրությունը պահելով վերահսկողության տակ:

29 Октября, 2020 09:02
Согласно информации, полученной от армии обороны Арцаха, в ночь с 28 на 29 октября стабильно напряженная оперативная обстановка в зоне арцахско-азербайджанского конфликта существенно не изменилась.
После полуночи и рано утром противник возобновил обстрел мирных населенных пунктов Республики Арцах. В частности, противник обстрелял из комплекса залпового огня “Смерч” Степанакерт, Шуши и прилегающие мирные населенные пункты.
Утром очередной ударный беспилотник противника “Байрактар” был уничтожен силами ПВО армии обороны.
Подразделения армии обороны продолжают уверенно выполнять поставленные боевые задачи, удерживая под контролем оперативно-тактическую обстановку.