29 Հոկտեմբերի, 2020 09:02
Արցախի պաշտպանության բանակից ստացված տեղեկատվության համաձայն` հոկտեմբերի 28-ի լույս 29-ի գիշերվա ընթացքում արցախա-ադրբեջանական հակամարտության գոտում կայուն-լարված օպերատիվ իրադրությունն էական փոփոխությունների չի ենթարկվել:
Կեսգիշերից հետո և վաղ առավոտյան հակառակորդը վերսկսել է Արցախի Հանրապետության խաղաղ բնակավայրերի թիրախավորումը: Մասնավորապես թշնամական ուժերի կողմից համազարկային կրակի «Սմերչ» համալիրներից հրթիռակոծության են ենթարկվել Ստեփանակերտը, Շուշին և հարակից խաղաղ բնակավայրերը:
ՊԲ հակաօդային պաշտպանության ուժերի կողմից առավոտյան ոչնչացվել է թշնամական հերթական «Բայրաքթար» տիպի հարվածային անօդաչուն:
ՊԲ ստորաբաժանումները շարունակում են վստահորեն իրականացնել առաջադրված մարտական խնդիրները՝ օպերատիվ-մարտավարական իրադրությունը պահելով վերահսկողության տակ:

29 October, 2020 09:02
According to the information received from the Defence Army of Artsakh, on the night of October 28-29, the stable and tense operative situation in the Artsakh-Azerbaijani conflict zone did not change significantly.
After midnight and early in the morning, the opponent resumed targeting the peaceful settlements of the Republic of Artsakh. In particular, the enemy forces used Smerch multiple rocket launcher and shelled Stepanakert, Shushi and nearby peaceful settlements.
The air defence forces of the Defence Army destroyed another Bayraktar in the morning.
The Defence Army units continue to confidently fulfill the assigned combat tasks, keeping the operative-tactical situation under control.