28 Հոկտեմբերի, 2020 20:21
Օրվա ընթացքում հակառակորդը շարունակել է կրակի տակ պահել Արցախի Հանրապետության խաղաղ բնակավայրերը: Մասնավորապես, թշնամական ուժերի կողմից համազարկային կրակի «Սմերչ» համալիրների կիրառմամբ հրթիռակոծության են ենթարկվել Շուշին և Ստեփանակերտը, ինչի հետևանքով մեծ վնաս է հասցվել մայրաքաղաքի ծննդատանը, երկու քաղաքների քաղաքացիական ենթակառուցվածքներին: Խաղաղ բնակչության շրջանում կա մեկ զոհ և վիրավորներ:
Պաշտպանութան բանակի համարժեք գործողությունների արդյունքում՝ հակառակորդի խորքում տեղակայված կրակակետերը լռեցվել են:
Կոչ ենք անում հակառակորդ կողմին հավատարիմ մնալ հումանիտար հրադադարի վերաբերյալ ձեռք բերված պայմանավորվածություններին, հակառակ դեպքում՝ համարժեք պատասխանն իրեն երկար չի սպասեցնելու:

28 October, 2020 20:21
During the day, the opponent continued firing on the peaceful settlements of the Republic of Artsakh. In particular, the enemy forces used Smerch multiple rocket launcher and shelled Shushi and Stepanakert, which caused great damage to the maternity hospital of the capital and civilian infrastructure of the two cities. There is one victim among the civilian population. Also there are wounded civilians.
As a result of the adequate operations of the Defence Army, the firing points deployed in the depths of the opponent were silenced.
We call the opponent side to adhere to the agreements reached on the humanitarian ceasefire otherwise an adequate response will not take long.