28 Հոկտեմբերի, 2020 20:21
Օրվա ընթացքում հակառակորդը շարունակել է կրակի տակ պահել Արցախի Հանրապետության խաղաղ բնակավայրերը: Մասնավորապես, թշնամական ուժերի կողմից համազարկային կրակի «Սմերչ» համալիրների կիրառմամբ հրթիռակոծության են ենթարկվել Շուշին և Ստեփանակերտը, ինչի հետևանքով մեծ վնաս է հասցվել մայրաքաղաքի ծննդատանը, երկու քաղաքների քաղաքացիական ենթակառուցվածքներին: Խաղաղ բնակչության շրջանում կա մեկ զոհ և վիրավորներ:
Պաշտպանութան բանակի համարժեք գործողությունների արդյունքում՝ հակառակորդի խորքում տեղակայված կրակակետերը լռեցվել են:
Կոչ ենք անում հակառակորդ կողմին հավատարիմ մնալ հումանիտար հրադադարի վերաբերյալ ձեռք բերված պայմանավորվածություններին, հակառակ դեպքում՝ համարժեք պատասխանն իրեն երկար չի սպասեցնելու:

28 Октября, 2020 20:21
В течение дня противник продолжал обстреливать мирные населенные пункты Республики Арцах. В частности, Шуши и Степанакерт подверглись артиллерийскому обстрелу вражескими силами с применением комплексов залпового огня «Смерч», в результате чего был нанесен большой ущерб столичному роддому и гражданской инфраструктуре двух городов. Среди мирного населения есть один погибший и раненые.
В результате соответствующих действий армии обороны глубоко расположенные огневые точки противника были заглушены.
Мы призываем противника придерживаться достигнутых договоренностей о гуманитарном прекращении огня, иначе соответствующий ответ не заставит себя ждать.