27 Հոկտեմբերի, 2020 16:24ՀՀ պաշտպանության նախարարությունը և զինված ուժերի գլխավոր շտաբը խստորեն դատապարտում են Հայաստանի Հանրապետության քաղաքական ղեկավարության և Զինված ուժերի միջև հակասություններ սերմանելու որոշ քաղաքական շրջանակների փորձերը:
Առավել ևս ռազմական դրության պայմաններում Հայաստանի զինված ուժերը հավատարիմ են օրենքով նախատեսված աստիճանակարգությանը և շարունակելու են անվերապահորեն կատարել ՀՀ գերագույն հրամանատարի, Կառավարության և պաշտպանության նախարարի հրամաններն ու որոշումները:
ՀՀ պաշտպանության նախարարությունը և զինված ուժերի գլխավոր շտաբը քաղաքական եւ մերձքաղաքական շրջանակներին կոչ են անում զերծ մնալ պառակտիչ հայտարարություններից և գործողություններից:

27 Октября, 2020 16:24Министерство обороны Республики Армения и Генеральный штаб Вооруженных Сил решительно осуждают попытки некоторых политических кругов посеять раздор между политическим руководством Республики Армения и Вооруженными Силами.
В условиях военного положения вооруженные силы Армении придерживаются установленной законом иерархии и будут продолжать безоговорочно выполнять приказы и решения Главнокомандующего Республики Армения, Правительства и Министра обороны.
Министерство обороны РА и Генеральный штаб Вооруженных сил РА призывают политические и прополитические круги воздерживаться от разжигающих разногласий заявлений и действий.