24 Հոկտեմբերի, 2020 10:06Արցախի պաշտպանության բանակից ստացված տեղեկատվության համաձայն` հոկտեմբերի 23-ի լույս 24-ի գիշերվա ընթացքում արցախա-ադրբեջանական հակամարտության գոտում պահպանվել է հարաբերական կայուն-լարված իրադրություն: Առանձին հատվածներում շարունակվել են հրետանային մենամարտերն ու փոխհրաձգությունները:
Երեկոյան, հերթական անգամ կոպտորեն խախտելով միջազգային մարդասիրական իրավունքի նորմերը, թշնամական ուժերը հրետակոծել են խաղաղ բնակավայրերը, այդ թվում՝ մայրաքաղաք Ստեփանակերտը:
Ներկայումս տեղային նշանակության մարտեր են ընթանում ճակատային գծի բոլոր ուղղություններում: ՊԲ ստորաբաժանումները հաջողությամբ կանխում են հակառակորդի հարձակողական գործողությունները՝ վերահսկողության ներքո պահելով օպերատիվ-մարտավարական իրադրությունը:

24 October, 2020 10:06According to the information received from the Defence Army of Artsakh, on the night of October 23-24, the situation in the Artsakh-Azerbaijani conflict zone was relatively stable and tense. The artillery battles and shootouts continued in some areas.
In the evening, once again grossly violating the norms of the international humanitarian law, the enemy forces shelled the peaceful settlements, including capital Stepanakert.
Currently, the battles of local importance are taking place in all the directions of the frontline. The Defence Army units successfully prevent the opponent’s offensive operations, keeping the operative-tactical situation under control.