23 Հոկտեմբերի, 2020 10:09Արցախի պաշտպանության բանակից ստացված տեղեկատվության համաձայն` հոկտեմբերի 22-ի լույս 23-ի գիշերվա ընթացքում արցախա-ադրբեջանական հակամարտության գոտում հարաբերական կայուն-լարված իրադրությունը փոփոխության չի ենթարկվել: Առանձին հատվածներում շարունակվել են հրետանային մենամարտերն ու փոխհրաձգությունները:
Երեկոյան, հերթական անգամ կոպտորեն խախտելով միջազգային մարդասիրական իրավունքի նորմերը, թշնամական ուժերը հրետակոծել են Ասկերանը, իսկ կեսգիշերին՝ կրկին անգամ թիրախավորել Մարտունին:
Ներկայումս տեղային նշանակության մարտեր են ընթանում ճակատային գծի բոլոր ուղղություններում: ՊԲ ստորաբաժանումների կողմից շարունակվում է վարձկան-ահաբեկիչներից կազմված թշնամական դիվերսիոն խմբերի հայտնաբերման և ոչնչացման գործողությունը:

23 October, 2020 10:09According to the information received from the Defence Army of Artsakh, the relatively stable and tense situation in the Artsakh-Azerbaijani conflict zone did not change on the night of October 22-23. The artillery battles and shootouts continued in some areas.
In the evening, once again grossly violating the norms of the international humanitarian law, the enemy forces shelled Askeran and at midnight they again targeted Martuni.
Currently, the battles of local importance are taking place in all the directions of the frontline. The Defence Army units continue their operations to find and destroy the enemy’s subversive groups of mercenary terrorists.