22 Հոկտեմբերի, 2020 10:07
Արցախի պաշտպանության բանակից ստացված տեղեկատվության համաձայն` հոկտեմբերի 21-ի լույս 22-ի գիշերվա ընթացքում արցախա-ադրբեջանական հակամարտության գոտում իրադրությունը եղել է հարաբերական կայուն-լարված: Առանձին հատվածներում շարունակվել են հրետանային մենամարտերը:
Ներկայումս տեղային նշանակության մարտեր են ընթանում ճակատային գծի բոլոր ուղղություններում: Բացի օջախային մարտերից, հակառակորդը կենտրոնական ուղղությամբ իրականացրել է նաև դիվերսիոն ներթափանցման փորձեր, որոնք ՊԲ ստորաբաժանումների կողմից հաջողությամբ կանխվել են:
ՊԲ ստորաբաժանումները հաջողությամբ կանխում են օպերատիվ իրադրությունն իրենց օգտին փոխելու թշնամական մտադրությունները և շարունակում կատարել իրենց առջև դրված մարտական խնդիրը:

22 October, 2020 10:07
According to the information received from the Defence Army of Artsakh, on the night of October 21-22, the situation in the Artsakh-Azerbaijani conflict zone was relatively stable and tense. The artillery battles continued in some areas.
Currently, the battles of local importance are taking place in all the directions of the frontline. In addition to these local battles, the opponent also carried out sabotage infiltration attempts in the central direction, which were successfully prevented by the Defence Army units.
The Defence Army units successfully prevent the enemy’s intentions to change the operative situation in its favor and continue to fulfill the combat task set before them.