21 Հոկտեմբերի, 2020 11:12
Արցախի պաշտպանության բանակից ստացված տեղեկատվության համաձայն` հոկտեմբերի 20-ի լույս 21-ի գիշերվա ընթացքում արցախա-ադրբեջանական հակամարտության գոտում իրադրությունը եղել է հարաբերական կայուն-լարված: Առանձին հատվածներում շարունակվել են փոխհրաձգությունները, հրետանային մենամարտերը:
Լուսադեմին, կրկին անգամ խախտելով հումանիտար հրադադարի մասին պայմանավորվածությունները, թշնամական ուժերը կրակի տակ են առել Մարտակերտ քաղաքի ու շրջակա գյուղերի քաղաքացիական ենթակառուցվածքները:
Ներկայումս տեղային նշանակության մարտեր են ընթանում ճակատային գծի հյուսիսային և հարավային ուղղություններում: ՊԲ հակաօդային պաշտպանության ստորաբաժանումների կողմից հարավային հատվածում խփվել է հակառակորդի մեկ ինքնաթիռ:

21 October, 2020 11:12
According to the information received from the Defence Army of Artsakh, on the night of October 20-21, the situation in the Artsakh-Azerbaijani conflict zone was relatively stable and tense. The shootouts and artillery battles continued in some areas.
At dawn, once again violating the agreements on the humanitarian ceasefire, the enemy forces fired on the civilian infrastructure of the town of Martakert and nearby villages.
Currently, the battles of local importance are taking place in the northern and southern directions of the frontline. One warplane of the opponent was shot down in the southern direction by the anti-air defence units of the Defence Army.