21 Հոկտեմբերի, 2020 11:12
Արցախի պաշտպանության բանակից ստացված տեղեկատվության համաձայն` հոկտեմբերի 20-ի լույս 21-ի գիշերվա ընթացքում արցախա-ադրբեջանական հակամարտության գոտում իրադրությունը եղել է հարաբերական կայուն-լարված: Առանձին հատվածներում շարունակվել են փոխհրաձգությունները, հրետանային մենամարտերը:
Լուսադեմին, կրկին անգամ խախտելով հումանիտար հրադադարի մասին պայմանավորվածությունները, թշնամական ուժերը կրակի տակ են առել Մարտակերտ քաղաքի ու շրջակա գյուղերի քաղաքացիական ենթակառուցվածքները:
Ներկայումս տեղային նշանակության մարտեր են ընթանում ճակատային գծի հյուսիսային և հարավային ուղղություններում: ՊԲ հակաօդային պաշտպանության ստորաբաժանումների կողմից հարավային հատվածում խփվել է հակառակորդի մեկ ինքնաթիռ:

21 Октября, 2020 11:12
Согласно информации, полученной от армии обороны Арцаха, в ночь с 20 на 21 октября обстановка в зоне арцахско-азербайджанского конфликта была относительно стабильной и напряженной. На разных участках продолжались артиллерийские бои и перестрелка.
На рассвете, вновь нарушив договоренности о гуманитарном перемирии, вражеские силы обстреляли гражданскую инфраструктуру города Мартакерт и окрестных деревень.
В настоящее время бои местного значения идут на северном и южном направлениях линии фронта. Подразделениями противовоздушной обороны армии обороны в южной части был сбит один вражеский самолет.