20 Հոկտեմբերի, 2020 17:21ՀՀ պաշտպանության նախարարությունը տեղեկացնում է, որ ժամանակավորապես դադարեցվում է զինծառայողների, զորահավաքով զորակոչվածների և կամավորականների կողմից առողջական վիճակի վերաբերյալ ԶՈՒ ռազմաբժշկական վարչություն ուղարկվող դիմում-բողոքների ընդունումը:
Ռազմական դրության պայմաններում բոլոր զինծառայողների, այդ թվում՝ զորահավաքով զորակոչվածների և կամավորականների բուժսպասարկումը հավասարաչափ իրականացվում է ԶՈՒ բուժ-տարհանիչ միջոցառումների ընդհանուր համակարգում, զորամասերում կամ տեղակայման վայրերում գործող կարգի համաձայն:

20 Октября, 2020 17:21Министерство обороны РА сообщает, что временно приостанавливается прием заявлений и жалоб от военнослужащих, призывников и добровольцев о состоянии здоровья, присылаемых в Военно-медицинское управление вооруженных сил.
В условиях военного положения медицинское обслуживание всех военнослужащих, включая призывников и добровольцев, в равной степени осуществляется в рамках общей системы лечебно-эвакуационных мероприятий ВС, в воинских частях или местах расположения в соответствии с действующим порядком.