19 Հոկտեմբերի, 2020 10:33
Արցախի պաշտպանության բանակից ստացված տեղեկատվության համաձայն` հոկտեմբերի 18-ի լույս 19-ի գիշերվա ընթացքում արցախա-ադրբեջանական հակամարտության գոտում, ընդհանուր առմամբ, իրադրությունը եղել է հարաբերական կայուն-լարված: Առանձին հատվածներում շարունակվել են հրետանային մենամարտերը:
Առավոտյան, չնայած հումանիտար հրադադարի մասին ձեռք բերված պայմանավորվածությանը, թշնամական ուժերը վերսկսել են հրետանային հրետակոծությունները հյուսիսային և հարավային ուղղություններում:
ՊԲ ստորաբաժանումները հակառակորդի կրակակետերը լռեցնելու համար դիմում են համարժեք գործողությունների՝ վերահսկողության տակ պահելով օպերատիվ իրադրությունը:

19 October, 2020 10:33
According to the information received from the Defence Army of Artsakh, on the night of October 18-19, the situation in the Artsakh-Azerbaijani conflict zone was, in general, relatively stable and tense. The artillery battles continued in some areas.
In the morning, despite the agreement on the humanitarian ceasefire, the enemy forces resumed artillery shelling in the northern and southern directions.
The Defence Army units are taking equivalent actions to silence the opponent’s firing points, keeping the operative situation under control.