16 Հոկտեմբերի, 2020 15:56ՀՀ պաշտպանության նախարարությունը կրկին վերահաստատում է, որ ՀՀ զինված ուժերի և Արցախի պաշտպանության բանակի ստորաբաժանումները պատրաստ են պահպանել հոկտեմբերի 10-ին Մոսկվայում ստորագրված հումանիտար հրադադարի պայմանները, ինչպես նաև կիրառել հրադադարի ռեժիմի դիտարկման համաձայնեցված կարգավորումները:
Այս առումով հորդորում ենք միջազգային հանրությանը, մասնավորապես՝ ԵԱՀԿ Մինսկի խմբի համանախագահներին, իրենց հայտարարություններում և կոչերում հասցեական անդրադառնալ հակամարտության այն կողմին, որը զանազան միջոցներով խուսափում է հրադադարի ռեժիմի և այդ ռեժիմի պահպանման համար անհրաժեշտ վերիֆիկացիոն մեխանիզմների հաստատումից:

16 October, 2020 15:56The Ministry of Defence of the Republic of Armenia once again reaffirms that the units of the Armed Forces of the Republic of Armenia and Defence Army of Artsakh are ready to observe the terms of the humanitarian ceasefire signed in Moscow on October 10, as well as to apply the agreed ceasefire monitoring arrangements.
In this regard, we urge the international community, in particular the Co-Chairs of the OSCE Minsk Group, to address directly in their statements and appeals to the side of the conflict which by various means avoids establishing ceasefire and necessary verification mechanisms for the maintenance of the ceasefire regime.