13 Հոկտեմբերի, 2020 13:01Հոկտեմբերի 13-ին ՀՀ ՊՆ պաշտպանական քաղաքականության և միջազգային համագործակցության գլխավոր վարչության պետ Լևոն Այվազյանը հանդիպել է Հայաստանի Հանրապետությունում Իրանի Իսլամական Հանրապետության դեսպանության նորանշանակ ռազմական կցորդ գնդապետ Բահման Սադեղինին։
Հանդիպման ընթացքում Լևոն Այվազյանը ներկայացրել է Արցախի նկատմամբ Ադրբեջանի կողմից սանձազերծած ագրեսիայի հետևանքով ստեղծված իրավիճակը և ռազմական գործողությունների ընթացքը:
Անդրադարձ է կատարվել նաև հակամարտությունում երրորդ կողմի և վարձկան ահաբեկիչների ներգրավվածության ազդեցությանը տարածաշրջանային անվտանգության և կայունության տեսանկյունից։

Встреча в административном комплексе Министерства обороны
13 Октября, 2020 13:0113 октября начальник Главного управления оборонной политики и международного сотрудничества МО РА Левон Айвазян встретился с новоназначенным военным атташе посольства Исламской Республики Иран в Республике Армения полковником Бахманом Садегиным.
В ходе встречи Левон Айвазян представил ситуацию, созданную агрессией, развязанной Азербайджаном против Арцаха, и ход боевых действий.
Они также упомянули о влиянии вовлечения третьих сторон и наемных террористов в конфликт с точки зрения региональной безопасности и стабильности.