Դավիթ Տոնոյանն ընդունել է ՀՀ-ում ԿԽՄԿ պատվիրակության ղեկավարին
10 Հոկտեմբերի, 2020 18:57Հոկտեմբերի 10-ին ՀՀ պաշտպանության նախարար, ՀՀ գերիների, պատանդների և անհայտ կորած անձանց հարցերով զբաղվող միջգերատեսչական հանձնաժողովի նախագահ Դավիթ Տոնոյանն ընդունել է ՀՀ-ում ԿԽՄԿ պատվիրակության ղեկավար Քլեր Մեյթրոյի գլխավորած պատվիրակությանը:
Հանդիպման ընթացքում քննարկվել է մարդասիրական նպատակներով արցախա-ադրբեջանական ռազմաճակատի ողջ երկայնքով հայտարարված կրակի դադարեցման և ռազմագերիների, պահվող անձանց ու զոհվածների մարմինների փոխանակման համար Կարմիր խաչի միջազգային կոմիտեի միջնորդությամբ ու վերջինիս չափանիշների համաձայն համապատասխան գործողությունների իրականացման ընթացակարգը, որը համակարգվելու է Արցախի իշխանությունների հետ:

David Tonoyan received the Head of the ICRC delegation in Armenia
10 October, 2020 18:57On October 10, Minister of Defence of the Republic of Armenia, Chairman of the interagency commission on captives, hostages and missing persons David Tonoyan received the delegation led by Head of the International Committee of the Red Cross in Armenia Claire Meytraud.
During the meeting, the sides discussed the process of the ceasefire declared along the entire length of the Artsakh-Azerbaijani military front for the humanitarian purposes and procedure for the exchange of the prisoners of war, detainees and bodies of the killed with the mediation of the International Committee of the Red Cross and in accordance with the criteria of the latter which will be coordinated with the authorities of Artsakh.