Դավիթ Տոնոյանն ընդունել է ՀՀ-ում ԿԽՄԿ պատվիրակության ղեկավարին
10 Հոկտեմբերի, 2020 18:57Հոկտեմբերի 10-ին ՀՀ պաշտպանության նախարար, ՀՀ գերիների, պատանդների և անհայտ կորած անձանց հարցերով զբաղվող միջգերատեսչական հանձնաժողովի նախագահ Դավիթ Տոնոյանն ընդունել է ՀՀ-ում ԿԽՄԿ պատվիրակության ղեկավար Քլեր Մեյթրոյի գլխավորած պատվիրակությանը:
Հանդիպման ընթացքում քննարկվել է մարդասիրական նպատակներով արցախա-ադրբեջանական ռազմաճակատի ողջ երկայնքով հայտարարված կրակի դադարեցման և ռազմագերիների, պահվող անձանց ու զոհվածների մարմինների փոխանակման համար Կարմիր խաչի միջազգային կոմիտեի միջնորդությամբ ու վերջինիս չափանիշների համաձայն համապատասխան գործողությունների իրականացման ընթացակարգը, որը համակարգվելու է Արցախի իշխանությունների հետ:

Давид Тоноян принял главу делегации МККК в РА
10 Октября, 2020 18:5710 октября министр обороны РА, председатель Межведомственной комиссии по вопросам военнопленных, заложников и пропавших без вести Давид Тоноян принял делегацию во главе с главой делегации МККК в Армении Клэр Мейтро.
В ходе встречи стороны обсудили процесс прекращения огня, объявленного в гуманитарных целях на всем арцахско-азербайджанском фронте и порядок осуществления соответствующих действий при посредничестве МККК и согласно его критериям по обмену военнопленными, задержанными и телами жертв, который будет согласовываться с властями Арцаха.