10 Հոկտեմբերի, 2020Մարտական գործողությունների գոտում գտնվող զինծառայողների հետ կապված՝ քաղաքացիներին հուզող հարցերին օպերատիվ կարգով արձագանքելու նպատակով ձևավորվել է աշխատանքային հանձնաժողով:
Հանձնաժողովը կգործի ՀՀ ՊՆ ռազմական ավիացիոն համալսարանի տարածքում, հասցե՝ ք․ Երևան, Արշակունյաց պող․ 89, հեռախոս՝ +374 10 448425:
Հիշեցնենք, որ գործում են նաև ՀՀ ՊՆ թեժ գծի 1-28 և +374 10 66-00-54, ինչպես նաև ԶՈՒ ԳՇ 8501 և 8503 հեռախոսահամարները:

10 October, 2020 11:43
A working commission has been set up to respond promptly to the citizens’ questions of concern related to the servicemen being in the combat operations zone. The commission will operate in the territory of the Military Aviation University of the RA Ministry of Defence, address: c. Yerevan, Arshakunyats ave. 89, telephone number: +374 10 448425.
It should be reminded that the telephone numbers of the hotline of the RA Ministry of Defence 1-28 and +374 10 66-00-54, as well as the telephone numbers 8501 and 8503 of the General Staff of the Armed Forces are also valid.