Դավիթ Տոնոյանն ընդունել է ՀՀ-ում Ֆրանսիայի դեսպանին
9 Հոկտեմբերի, 2020 18:07Հոկտեմբերի 9-ին ՀՀ պաշտպանության նախարար Դավիթ Տոնոյանն ընդունել է ՀՀ-ում Ֆրանսիայի արտակարգ և լիազոր դեսպան Ջոնաթան Լաքոտին:
Դեսպան Լաքոտը վերահաստատել է ռազմական գործողությունները դադարեցնելու և բանակցությունների սեղանի շուրջ կողմերի նստելու ուղղությամբ ջանքեր գործադրելու ֆրանսիական կողմի պատրաստակամությունը:
Դավիթ Տոնոյանը շնորհակալություն է հայտնել ֆրանսիական կողմին խնդրի կարգավորման ուղղությամբ կիրառվող ջանքերի և անկողմնակալ մոտեցման համար: Դեսպանի խնդրանքով ՀՀ պաշտպանության նախարարը ներկայացրել է ռազմական գործողությունների տարածքում տիրող իրավիճակը և հնարավոր զարգացումերը:

David Tonoyan received the Ambassador of France to Armenia
On October 9, Minister of Defence of the Republic of Armenia David Tonoyan received Ambassador Extraordinary and Plenipotentiary of France to the Republic of Armenia Jonathan Lacôte.
Ambassador Lacôte reaffirmed the readiness of the French side to make efforts to stop the military operations and bring the sides to the negotiating table.
David Tonoyan thanked the French side for the efforts it is making for the settlement of the conflict and for its unbiased approach. At the request of the Ambassador, the Minister of Defence of the Republic of Armenia presented the current situation on the territory of the military operations and possible developments.