Պաշտպանության նախարարն ընդունել է ՀՀ-ում ԱՄՆ արտակարգ և լիազոր դեսպանին
5 Հոկտեմբերի, 2020 16:13Հոկտեմբերի 5-ին ՀՀ պաշտպանության նախարար Դավիթ Տոնոյանն ընդունել է ՀՀ-ում ԱՄՆ արտակարգ և լիազոր դեսպան Լին Թրեյսիին:
Պաշտպանության նախարարը ներկայացրել է ռազմական գործողությունների ներկայիս ընթացքը և ընդգծել Թուրքիայի աննախադեպ անմիջական ներգրավվածությունն ու աջակցությունը ադրբեջանական կողմին։ Դավիթ Տոնոյանն ընդգծել է նաև, որ իրավիճակի այս տեմպերով զարգացումը աղետալի կլինի ամբողջ տարածարջանի համար:
ԱՄՆ դեսպանն իր անհանգստությունն է հայտնել ռազմական գործողությունների ընթացքում հումանիտար խնդիրների լուծված չլինելու կապակցությամբ, ինչի առնչությամբ Դավիթ Տոնոյանը նշել է, որ դրանք չեն կարգավորվում հակառակ կողմի շահագրգռվածության բացակայության պատճառով:

The Minister of Defence received the Ambassador Extraordinary and Plenipotentiary of the USA to the Republic of Armenia
5 October, 2020 16:13On October 5, Minister of Defence of the Republic of Armenia David Tonoyan received Ambassador Extraordinary and Plenipotentiary of the United States of America to the Republic of Armenia Lynne Tracy.
The Minister of Defence presented the current course of the military operations, underlined Turkey’s unprecedented direct involvement and support to the Azerbaijani side.
David Tonoyan also stressed that the development of the situation at this rate will be catastrophic for the whole region.
The US Ambassador expressed her concern over the unresolved humanitarian issues during the military operations and in this regard David Tonoyan noted that they are not resolved because of the absence of interest of the Azerbaijani side.