Պաշտպանության նախարարն ընդունել է ՀՀ-ում ԱՄՆ արտակարգ և լիազոր դեսպանին
5 Հոկտեմբերի, 2020 16:13Հոկտեմբերի 5-ին ՀՀ պաշտպանության նախարար Դավիթ Տոնոյանն ընդունել է ՀՀ-ում ԱՄՆ արտակարգ և լիազոր դեսպան Լին Թրեյսիին:
Պաշտպանության նախարարը ներկայացրել է ռազմական գործողությունների ներկայիս ընթացքը և ընդգծել Թուրքիայի աննախադեպ անմիջական ներգրավվածությունն ու աջակցությունը ադրբեջանական կողմին։ Դավիթ Տոնոյանն ընդգծել է նաև, որ իրավիճակի այս տեմպերով զարգացումը աղետալի կլինի ամբողջ տարածարջանի համար:
ԱՄՆ դեսպանն իր անհանգստությունն է հայտնել ռազմական գործողությունների ընթացքում հումանիտար խնդիրների լուծված չլինելու կապակցությամբ, ինչի առնչությամբ Դավիթ Տոնոյանը նշել է, որ դրանք չեն կարգավորվում հակառակ կողմի շահագրգռվածության բացակայության պատճառով:

Министр обороны принял Чрезвычайного и полномочного посла США в РА
5 Октября, 2020 16:135 октября министр обороны РА Давид Тоноян принял Чрезвычайного и полномочного посла США в Армении г-жу Линн Трейси.
Министр обороны представил нынешний ход боевых действий и подчеркнул беспрецедентное прямое участие Турции и ее поддержку азербайджанской стороне.
Давид Тоноян подчеркнул, что развитие ситуации такими темпами будет катастрофическим для всего региона.
Посол США выразила озабоченность по поводу остаюшихся нерешенными гуманитарных проблем, возникших в результате боевых действий, в связи с чем Давид Тоноян отметил, что они не решаются из-за отсутствия заинтересованности другой стороны.