Զորամիավորումներում իրականացվել է լրահամալրման գործընթաց
2 Հոկտեմբերի, 2020 12:53Ռազմական դրության պայմաններում ՀՀ զինված ուժերի զորամիավորումները բերված են մարտական պատրաստականության լրիվ աստիճանի:
Զորամասերում բացազատվել են անձնակազմի և տեխնիկայի ընդունման կետեր, իրականացվել է ստորաբաժանումների լրահամալրում: Միևնույն ժամանակ, ստորաբաժանումները զբաղեցրել են պաշտպանության շրջաններ:
Լրահամալրումն իրականացվել է տեղական ինքնակառավարման մարմինների և Երկրապահ կամավորական միության տեղական բաժինների հետ փոխգործակցությամբ: Զորահամալրվող անձնակազմի պատրաստականությունը բարձր է:

The process of recruitment was carried out in the military formations
2 October, 2020 12:53Under the conditions of the martial law, the military formations of the RA Armed Forces are brought to the full level of combat readiness.
The reception centers for the staff and equipment were set up in the military units, the recruitment of the subdivisions was carried out. At the same time, the subdivisions occupied defence areas.
The recruitment was carried out in interaction with the local self-government bodies and local branches of the Yerkrapah Volunteer Union. The readiness of the recruiting staff is high.