29 Սեպտեմբերի, 2020 12:15Սեպտեմբերի 29-ի վաղ առավոտյան ադրբեջանական կողմը վերսկսել է լայնածավալ հարձակողական գործողությունները Արցախի պաշտպանության բանակի պաշտպանական գծի գրեթե ողջ երկայնքով:
Մասնավորապես, հարձակողական գործողությունների ընթացքում առանձին ուղղություններով օգտագործում են ՏՕՍ-1Ա ծանր հրանետային համակարգեր: ՏՕՍ, Սմերչ և մեծ տրամաչափի այլ համակարգերի կիրառումը փոխում է ռազմական գործողությունների տրամաբանությունն ու ծավալը՝ այն բարձրացնելով նոր մակարդակի:
Այս կապակցությամբ Պաշտպանության նախարարությունը զգուշացնում է, որ հայկական զինված ուժերը ստիպված են օգտագործել մեծ մակերեսների վրա կրակային խոցման և դրա արդյունքում կենդանի ուժի, ինչպես նաև շարժական և անշարժ գույքի ոչնչացման մեծ ազդեցություն ունեցող սպառազինության և ռազմական տեխնիկայի տեսակներ:
Այս պահին պաշտպանության բանակի ստորաբաժանումները վստահորեն հետ են մղում թշնամու հարձակման բոլոր փորձերը՝ պատճառելով տեխնիկայի և մարդկային ուժի ծանր կորուստներ:

29 September, 2020 12:15In the early morning of September 29, the Azerbaijani side resumed the large-scale offensive operations along almost the entire defensive line of the Defence Army of Artsakh.
In particular, the TOS-1A heavy flamethrower systems are used in separate directions during the offensive operations. The use of TOS, Smerch and other large-caliber systems changes the logic and scope of the military operations, raising it to a new level.
In this regard, the Ministry of Defence warns that the Armenian Armed Forces are compelled to use types of armament and military equipment designed to target wide areas. These assets are intended for destruction of manpower, movable and real estate.
At this moment, the units of the Defence Army are confidently repelling all the attempts of the enemy attacks, causing heavy losses of equipment and manpower.